Kripto Para

Web3 Music Platform Coop Records 10 Milyon Dolar Arttı

Web3 Music Platform Coop Records 10 Milyon Dolar Arttı

 

NFT şarkı koleksiyoncusu Coop Records Turley tarafından kurulan Web3 müzik odaklı bir platform olan Coop Records, Billboard’a göre 10 milyon dolar topladı.

Belirli yatırımcılar kamuya açıklanmamıştır; yatırıma sadece birkaç tanınmış Web3 kurucusu ve yatırımcısı katıldı.

Platform, sözleşmeli içerik oluşturucuların kendi özerkliklerini kontrol edemediği durumu değiştirmek için değiştirilemez tokenler (NFT’ler) içeren bir “topluluk olarak topluluk” portföyü oluşturarak müzik seven kullanıcılar ve içerik oluşturucular için finansman sağlamayı amaçlıyor.

 coop records

Coop Records, şirketlerin kodlarını, altyapılarını ve varlıklarını paylaşmalarına olanak sağlayacak,

Turley, sanatçıların gelecekte şarkılarını plak şirketlerine satmadan  -belki de müzik yapım şirketlerinin sahipliğini tokenize ederek- işlerinden para kazanabileceklerini ve para kazanabileceklerini söyledi.

Resmi Twitter’ında şunları yazdı: “Coop Records, web3 tarafından benzersiz bir şekilde etkinleştirilen platformlara, sanatçılara ve jetonlara yatırım yapıyor. Bunu bir girişim fonu, bir plak şirketi ve bir kuluçka merkezi arasında bir melez olarak düşünün. Yeni gelir akışları oluşturmak için kurucularla birlikte çalışıyoruz. müzik için.”

Fungible Token (NFT) yaklaşımı, içerik oluşturucular için oluşturma kurallarını değiştirir. Gelecekte müzik, aracılar ve etiketler olmadan doğrudan izleyiciyle yüzleşebilir.

Ayrıca Royal, Audius ve Katalog gibi müzik NFT platformlarında melek yatırımcıdır.

Kripto müzik akışı platformu Audius, kullanıcıların platformun yönetişim belirteçlerini favori yaratıcılarına göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik geliştirdi.

Platformun 7 milyon kullanıcısı ve 250.000 sanatçısı var ve şu anda 1 milyar doların üzerinde bir değere sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu