Kripto Para

Web3 oyun geliştiricisi Xterio, SAFT satışında 40 milyon dolar topladı

Web3 oyun geliştiricisi Xterio, SAFT satışında 40 milyon dolar topladı

 

Bir web3 oyun geliştiricisi ve yayıncısı olan Xterio, video oyunu geliştiricisi FunPlus, risk sermayesi şirketi Makers Fund, FTX Ventures ve blockchain oyun platformu XPLA’nın ortak liderliğindeki bir finansman turunda 40 milyon dolar topladı. 

Xterio Salı günü yaptığı açıklamada, turdaki diğer yatırımcılar arasında Animoca Brands, HashKey, Foresight Ventures, Infinity Ventures Crypto ve Matrix Partners’ın yer aldığını duyurdu. Kurucu ortak Jeremy Horn, The Block’a verdiği bir röportajda, bu Xterio’nun ilk bağış toplamasıydı ve gelecekteki token (SAFT) satışı için basit bir anlaşma ile gerçekleştirildi. Tur, Xterio’nun değerlemesini 300 milyon dolara çıkardı, diye ekledi.

Eski bir FunPlus ve Jam City yöneticisi olan Horn, şu anki piyasa düşüşü Xterio’nun yatırımcılar için “ekstra ikna edici” olmak için çalışması gerektiği anlamına gelse de, firma nihayetinde aşırı talep edilen bir turu kapattı ve değerlemesini düşürmek zorunda kalmadı, dedi.

Elindeki taze sermaye ile Xterio, web3 oyunları geliştirip yayınlamayı ve ekibini ölçeklendirmeyi planlıyor. Horn, planlanan oyunların özellikleri hakkında yorum yapmaktan kaçındı, ancak “kalite olarak piyasadaki en iyi konsol oyunlarına eşit” olacaklarını söyledi. 

Horn ayrıca, Xterio’nun yerel tokeni için hangi blockchain’i kullandığı hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak bunun kullanıcıları ve ortakları ödüllendirmek için bir “yardımcı” token olacağını söyledi. Horn, Xterio’nun önce kendi oyunlarını yayınlayacağını ve daha sonra gelecekte ortakların oyunlarını ekleyeceğini söyledi.

xterio

Xterio, normal web2 oyuncularını web3’e dahil etmeyi amaçlıyor. Horn, Xterio’nun tüm ekosistemini kullanıcı katılımı etrafında inşa ettiğini söyledi. “Kullanıcıların her zaman oyunların geliştirilmesine katılmasını sağlayacağız ve her oyunda neler olduğu konusunda gerçekten şeffaf olacağız” dedi. 

Xterio’nun hem mobil hem de tarayıcı arayüzleri için “önümüzdeki çeyreklerde” birden fazla oyun yayınlaması bekleniyor. 

Horn, şu anda İsviçre merkezli Xterio için çalışan 60’tan fazla kişi olduğunu ve yakın gelecekte daha fazlasını işe almayı planladığını söyledi. Xterio, Electronic Arts, Activision Blizzard ve Krafton’dan oyun yöneticileri tarafından yönetiliyor. Baş teknoloji sorumlusu, FunPlus, Yitao Guan’ın kurucu ortağıdır. 

FunPlus’ın baş işletme görevlisi ve konsey üyesi Chris Petrovic, “Xterio, web3 dönemi için tasarlanmış yeni nesil geliştirici ve yayıncıyı yaratmanın bu ilk günlerinde inşaatçılar olmak için doğru ekibe, doğru teknolojiye ve doğru yaklaşıma sahip” dedi. Xterio Vakfı. “Uzun vadede web3’ün vaadini gerçekten yerine getirmek için, deneyimlerin eğlence değerinin eninde sonunda gelmesi gerektiğini anlıyorlar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu