Haberler

WhatsApp, Durumunuza Sesli mesaj ekleme Seçeneği Geliyor

Yakında sadece arkadaşlarınızı seçmek yerine tüm kişilerinize aynı anda gönderebileceksiniz.

WhatsApp, Durumunuza Sesli mesaj ekleme Seçeneği Geliyor

Bir gün sonra otomatik olarak kaybolan fotoğraf/video/metin gönderileri olan geçici “hikayeler” yayınlama kavramına, Snapchat tarafından öncülük edildi, daha sonra Instagram tarafından ve ardından akla gelebilecek her uygulama tarafından kopyalandı. Özellikle Meta, yalnızca Instagram ve Facebook’a değil, aynı zamanda bu uygulamanın “durum” güncellemeleri şeklinde çok benzer bir şey aldığımız WhatsApp‘a da Hikayeler eklemeyi bir noktaya getirdi. Şu anda durumunuza fotoğraflar, videolar, GIF’ler ve metin mesajları gönderebilirsiniz, ancak yakında yepyeni bir seçeneğe erişebilirsiniz

whatsapp, durumunuza sesli mesaj ekleme seçeneği geliyor

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan kanıtlara göre WhatsApp, kullanıcıların sesli mesajları kaydetmelerine ve WhatsApp durumlarına yüklemelerine izin verme seçeneği üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Muhtemelen, özellik yayına girdiğinde, uygulama şu anda bir sohbette yapabildiğiniz gibi bir sesli mesaj kaydetmenize izin verecektir. Bu, mevcut ses dosyalarının yüklenmesini de içerebilir (çünkü bunları WhatsApp sohbetlerinde mesaj olarak da gönderebilirsiniz), ancak henüz bunun için herhangi bir kanıt görmedik. Durum güncellemelerindeki ses kayıtları, fotoğraflar ve videolar için kullandığınız aynı gizlilik ayarları kullanılarak WhatsApp kişilerinizle paylaşılacak ve tıpkı bunlar gibi sesli mesajlar da uçtan uca şifrelenecektir.

WhatsApp, sesli gönderilerle uğraşan tek uygulama değil. Twitter, bir süredir iOS’ta sesli tweet gönderme seçeneğini test ediyor, ancak özellik henüz herkese ulaşmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu