Teknoloji

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modellerine Desteği Bırakacak

WhatsApp tarafındaki değişiklik, 24 Ekim gibi erken bir tarihte yürürlüğe giriyor.

WhatsApp iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modellerine Desteği Bırakacak

 

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modellerine Desteği Bırakacak?WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 desteğini bırakıyor ve sessizce iOS 12’yi iPhone kullanıcıları için minimum yazılım gereksinimi haline getirdi. WhatsApp, eski iOS sürümlerini geride bırakarak nihayet iPhone 5 ve iPhone 5c modelleri için desteğini kesiyor ve kullanıcılara daha yeni bir iPhone’a yükseltmeleri için bir neden veriyor. WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 kullanıcıları güncelleme hakkında bilgilendirmeye başladı. Eski iOS sürümleri için desteğin kaldırılması, esasen WhatsApp kullanıcılarının yeni bir iOS sürümüne veya iOS 12 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran daha yeni bir donanıma geçene kadar anlık mesajlaşma uygulaması için güvenlik düzeltmelerinin yanı sıra yeni güncellemeleri alamayacakları anlamına geliyor. sürüm.

 

Bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan ve WABetaInfo tarafından odak noktasına getirilen bir ekran görüntüsü, WhatsApp’ın 24 Ekim’den itibaren iOS 10 ve iOS 11’i desteklemeyi bırakacağını gösteriyor. Uygulama, kullanıcılara devam etmek için daha yeni bir iOS sürümüne güncelleme yapmalarını öneriyor. WhatsApp desteği alın.

whatsapp ios 10 11 güncelleme wabetainfo ios için whatsapp whatsapp

whatsapp, ios 10 ve ios 11 çalıştıran iphone modellerine desteği bırakacak
whatsapp, ios 10 ve ios 11 çalıştıran iphone modellerine desteği bırakacak

 

Bir iPhone 5 veya iPhone 5c’niz varsa, daha yeni bir iOS sürümüne güncelleme yapmak pratik olarak mümkün değildir . Ancak, bir iPhone 5s veya sonraki bir modeliniz varsa, WhatsApp desteğini korumak için iOS 12’ye güncelleme yapabilirsiniz.

WhatsApp, kullanıcıların iOS 12 veya daha yeni bir sürümünü çalıştıran bir iPhone’a sahip olmalarını desteklediğini ve önerdiğini göstermek için Yardım Merkezi sitesinde desteklenen işletim sistemleri SSS sayfasını güncelledi. WhatsApp’ın App Store listesi de yazılım gereksinimlerindeki değişikliği yansıtacak şekilde güncellendi. Web arşivlerinden alınan ayrıntılar, WhatsApp’ın bu ay iOS uyumluluğunu sessizce yükselttiğini gösteriyor .

Güncellemenin bir sonucu olarak, iOS 10 ve iOS 11 kullanıcıları artık App Store’dan WhatsApp’ı yükleyemiyor. Halihazırda eski iOS sürümünde WhatsApp yüklüyse, Ekim ayına kadar güncellemeler ve güvenlik düzeltmeleri konusunda destek almanız olasıdır.

Bu, WhatsApp’ın eski bir yazılım sürümü için desteğini bıraktığı ilk sefer değil. Aslında, popüler mesajlaşma uygulamasını yalnızca daha yeni işletim sistemlerinde kullanılabilir hale getirmek ve desteklemek genel bir uygulamadır.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Geçen yıl WhatsApp , Android 4.0.4’teki kullanıcıları desteklemeyi bıraktı ve desteğini almak için Android 4.1 veya sonraki bir sürüme yükseltmeyi önermeye başladı.

iOS 10 ve iOS 11’deki kullanıcıların payı, daha yeni bir sürümdekilerle karşılaştırıldığında oldukça önemsiz. Apple’ın kendi istatistiklerine göre , tüm iPhone kullanıcı tabanının yüzde 63’ü iOS 15 kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu