Teknoloji

WhatsApp kullanıcıların sohbetleri Android’den iPhone’a aktarmasına izin veriyor

WhatsApp, kullanıcıların sohbetlerini Apple'ın "iOS'a Taşı" uygulamasını kullanarak Android'den iPhone'a aktarmalarına olanak tanıyan yeni bir güncelleme sunuyor.

WhatsApp, nihayet kullanıcıların sohbetlerini Android akıllı telefonlardan Apple’ın iPhone’larına aktarmalarına izin veren yeni bir güncelleme sunuyor. Bu özellik, Apple’ın ‘iOS’a geçiş’ uygulamasının bir parçası olarak mevcut olacak; bu, yeni iPhone kullanıcılarının yeni telefonu kurarken bu seçeneği alacağı anlamına geliyor. Mevcut Apple iPhone kullanıcılarının bu yeni güncellemeden faydalanabilmeleri için yedek almaları ve telefonlarını fabrika ayarlarına sıfırlamaları gerekecek. Duyuru, Meta CEO’su ve Kurucusu Mark Zuckerberg tarafından Salı akşamı bir blog yazısı aracılığıyla yapıldı.

whatsapp

“WhatsApp’a telefonlar arasında güvenli geçiş yapma ve sohbet geçmişinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve sesli mesajlarınızı uçtan uca şifrelemeyi korurken Android ile iPhone arasında aktarma özelliğini ekliyoruz. Bu, en çok istenen özellik. geçen yıl iPhone–>Android’den geçiş yeteneği ve şimdi Android–>iPhone’u da ekliyor.” – Mark Zuckerberg, Meta’nın Kurucusu ve CEO’su.

Şimdiye kadar Android ve iPhone’lar arasında WhatsApp verilerini aktarmanın bir yolu olmadığı için uzun zamandır beklenen bir özellikti. Piyasada bazı üçüncü taraf araçlar mevcuttur ancak bunlar güvenilir değildir. Yeni WhatsApp özelliği, WhatsApp betasının bir parçası olarak bugünden itibaren kullanıma sunulacak ve bir hafta içinde tüm kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp sohbetleri Android’den iPhone’a nasıl aktarılır?

– Bir Android telefonda iOS’a Taşı uygulamasını açın ve ekrandaki talimatları izleyin.
– iPhone’unuzda bir kod görüntülenecektir. İstendiğinde, Android telefonunuzda kodu girin.
– Devam’a dokunun ve ekrandaki komutları izleyin.
– Veri Aktar ekranında WhatsApp’ı seçin.
– Android telefonunuzda ‘Başlat’a dokunun ve WhatsApp’ın verileri dışa aktarma için hazırlamasını bekleyin.
– Veriler hazırlandıktan sonra Android telefonunuzdan çıkış yapacaksınız.
– iOS’a Taşı uygulamasına dönmek için ‘İleri’ye dokunun.
– Verileri Android telefonunuzdan iPhone’unuza aktarmak için ‘Devam’a dokunun ve aktarımın tamamlandığını onaylamak için iOS’a Taşı’yı bekleyin.
– App Store’dan WhatsApp’ın en son sürümünü yükleyin.
– WhatsApp’ı açın ve eski cihazınızda kullanılan aynı telefon numarasını kullanarak giriş yapın.
– İstendiğinde Başlat’a dokunun ve işlemin tamamlanmasına izin verin.
– Yeni cihazınızı etkinleştirmeyi bitirin ve sohbetlerinizin sizi beklediğini göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 Çalıştıran iPhone Modellerine Desteği Bırakacak

Android 5 veya sonraki bir sürümünü ve iOS 15.5 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran herkes bu özelliğe erişebilecek. Bunun dışında, kullanıcıların telefonlarının bir güç kaynağına bağlı olduğundan ve aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olmak gibi bazı temel uygulamaları izlemeleri yeterlidir. Her iki telefonun da aynı Wi-Fi ağında olmaması durumunda, kullanıcıların Android cihazlarını iPhone’un etkin noktasına bağlamaları gerekecektir.

WhatsApp, tüm veri aktarımının uçtan uca şifreli olduğunu ve platformun hiçbir sohbeti veya veriyi göremeyeceğini iddia ediyor. Kullanıcılar WhatsApp hesaplarını silmedikçe veya telefonlarını tamamen silmedikçe, eski Android telefon tüm verilere sahip olmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu