Teknoloji

WhatsApp, Nisan 2022’de Hindistan’da 16.6 yüz binden fazla kötü hesabı yasakladı

Metaya ait WhatsApp da Nisan ayında ülke içinde 844 şikayet raporu aldı ve "eylem yapılan" hesaplar 123'tü.

WhatsApp, Nisan 2022’de Hindistan’da 16.6 yüz binden fazla kötü hesabı yasakladı

Meta’ya ait WhatsApp Çarşamba günü, yeni BT Kuralları 2021’e uygun olarak Nisan ayında Hindistan’da 16.6 yüz binden fazla kötü hesabı yasakladığını söyledi. Platform, Mart ayında ülkede bu tür 18 yüz binden fazla hesabı yasaklamıştı. Şirket ayrıca Nisan ayında ülke içinde 844 şikayet raporu aldı ve “eylem yapılan” hesaplar 123’tü.

Mart ayında, WhatsApp 597 şikayet raporu aldı ve “eylem yapılan” hesaplar 74’tü. Ayrıca Okuyun – Mac klavye kısayolları

whatsapp
whatsapp

“Bu kullanıcı güvenliği raporu, alınan kullanıcı şikayetlerinin ayrıntılarını ve WhatsApp tarafından gerçekleştirilen ilgili eylemin yanı sıra WhatsApp’ın platformumuzda kötüye kullanımla mücadele etmek için kendi önleyici eylemlerini içerir. Bir WhatsApp sözcüsü yaptığı açıklamada, en son Aylık Raporda belirtildiği gibi, WhatsApp Nisan ayında 1,6 milyondan fazla (1.666.000) hesabı yasakladı.

Şirket, paylaşılan verilerin, WhatsApp tarafından 1-30 Nisan tarihleri ​​arasında kötüye kullanım tespit yaklaşımı kullanılarak yasaklanan Hint hesaplarının sayısını vurguladığını ve bunun da “Bildir” özelliği aracılığıyla kullanıcılardan alınan olumsuz geri bildirimlere ek olarak alınan önlemleri de içerdiğini söyledi.

Şirket, “Yıllar boyunca, kullanıcılarımızı platformumuzda güvende tutmak için Yapay Zeka ve diğer en son teknolojiye, veri bilimcilerine ve uzmanlarına ve süreçlere sürekli olarak yatırım yaptık” dedi.

Yeni BT Kuralları 2021 kapsamında, 5 milyondan fazla kullanıcısı olan büyük dijital ve sosyal medya platformları, aylık uyumluluk raporları yayınlamak zorunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu