Teknoloji
Trend

WhatsApp Web Kullanıcılarına Büyük Kolaylık! Yeni Özellikle İlgili Detaylar Paylaşıldı

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan kullanıcılarını çok sevindirecek bir güncelleme haberi geldi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda kullanıcısı bulunan uygulamanın web sürümüne dikkat çekici bir yenilik getirilecek. WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre hem web sürümünde hem de masaüstü uygulamasında sohbet yönetimini iyileştirmek için yeni bir özellik devreye alınacak. Söz konusu özellik kullanıcıların birden fazla sohbeti seçmesini sağlayacak. Böylelikle sohbetler aynı anda sessize alınabilecek.

WhatsApp’tan Heyecanlandıran Yenilik

Dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcı sayısına erişerek en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yine tüm dikkatleri üzerine çekti. Meta şirketini çatısı altında hizmetlerine devam eden platform bu yüzden sürekli olarak yeni özelliklerle gündeme geliyor. Yakın zamanda yeni bir güncelleme dalgası alan WhatsApp, kullanıcının kendisinden sildiği mesajları geri getirmesini sağlayan bir özellik duyurmuştu. Ancak popüler mesajlaşma uygulamasının en son duyurusu özellikle WhatsApp web ve masaüstü uygulamasını kullananlara “Oh be” dedirtti.

WhatsApp Sohbet Seç Özelliği Geliyor

whatsapp sohbet sec ozelligi geliyor

Son güncellemesinin ardından bir yenilikle daha gündeme gelen WhatsApp, web sürümü ile masaüstü uygulamasında fark yaratacak bir özellik getirdi. WhatsApp geliştirmelerini inceleyen WABetaInfo tarafından yapılan duyuruya göre WhatsApp uygulamasına “Sohbet Seç” özelliği getiriliyor. Böylelikle web sürümünde veya masaüstü uygulamasında birden fazla sohbeti sessize almak veya okunmuş olarak işaretlemek mümkün olacak. WhatsApp’ın üzerinde çalışmalara devam ettiği yeni özellik, masaüstü uygulamasında ve web sürümünde kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor.

Sohbet Mesajlarına Komut Vermek Kolaylaşacak

WhatsApp, kullanıcılara birden fazla sohbeti seçmeyi sağlayacak bir buton sunacak. Gelen ekran görüntülerine göre sohbetlerin ve arama çubuğunun üst kısmında yer alan bölüme “Sohbet Seç” butonu eklendi. En popüler mesajlaşma uygulaması, web ve masaüstü uygulaması kullanıcılarına uzun süredir bekledikleri kolaylıkları sunacak. WhatsApp kullanıcıları bu sayede birden fazla sohbeti seçip, bu sohbetlerdeki mesajları okunmuş veya okunmamış olarak belirleyebilecek. Ayrıca WhatsApp’ın bu seçenekle kullanıcılarına birden fazla sohbeti sessize alma imkanı tanıdığı da öğrenildi. WhatsApp’ın yeni özelliği henüz geliştirme aşamasına devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu