Teknoloji

WhatsApp yakında grup yöneticilerinin mesajları herkes için silmesine izin verecek

Whatsapp, grup üyelerinin gruptan gelen mesajları silmesine izin veren platformda yeni bir özelliği test ediyor.

WhatsApp , Hindistan’da en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Meta’ya ait uygulama ara sıra yeni özellikler alır ve bu da platformu kullanma şeklinizi daha da geliştirir. Artık internette bir rapora göre WhatsApp, bir Whatsapp grubundaki grup yöneticilerinin mesajları herkes için silmesine izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. 

Grup yöneticileri yakında gelen tüm mesajları silebilecek

WABetainfo’nun ekran görüntüsüne göre, bir WhatsApp grubunun yöneticisiyseniz, grubunuzdaki herhangi birinin mesajlarını silme seçeneği göreceksiniz. Hatırlamak gerekirse, bu özellik bir süre önce söylenmişti, ancak sonunda nasıl görünebileceğini görebiliyoruz. 

whatsapp'ın herkesten sil özelliği

Gruptaki herkes, yöneticinin mesajı sildiğini görebilir. Yönetici olarak gruptaki mesaj(lar)ı sildikten sonra “Bu mesajı yönetici olarak sildiniz” notunu kendiniz görebileceksiniz.

“Yönetici olarak, bu sohbetteki herkes için (grubun) mesajını siliyorsunuz. Mesajı sildiğini görecekler.”

Bu özellik, zaman zaman bir gruptaki aktiviteyi kontrol etmek için faydalı olabilir. Bu özellik sayesinde, bazı ciddi sorunlardan yöneticiler de sorumlu tutulabilir. Yöneticiler, Whatsapp grubunda paylaşılan içerik üzerinde daha fazla güce sahip olacağından.

Whatsapp henüz bu özelliği doğrulamadı, ancak WABetainfo, bir beta test kullanıcısıysanız bu özelliğe zaten sahip olabileceğinizi ortaya koyuyor.

Kripto para birimi nedir?

Bu özelliği alıp almadığınızı kontrol etmek için gelen mesajları yönetici olarak silmeyi deneyin. Gelen mesajları silebiliyorsanız, harika.

Gelen mesajları silemiyorsanız, yakında size sunulabileceğinden endişelenmeyin. Whatsapp bu özelliği sınırlı kullanıcılarla deniyor, bu yüzden alırsanız kendinizi şanslı sayın.

Bunun dışında Whatsapp’ın “Kept mesajları” adlı bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu özellik, kaybolan mesajı standart bir mesaja dönüştürerek saklamanızı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu