Teknoloji

WhatsApp yakında profil resminiz olarak Facebook Avatarlarını kullanmanıza izin verecek

Avatarları profil resmi olarak kullanmanın yanı sıra, WhatsApp kullanıcıları bunları görüntülü aramalarda ve çıkartma olarak da kullanabilecekler.

WhatsApp yakında profil resminiz olarak Facebook Avatarlarını kullanmanıza izin verecek

 

WhatsApp Meta ilk olarak 2020’de Facebook’ta özelleştirilebilir avatarları tanıttı. Ardından bu yılın başlarında şirket Facebook, Messenger, Instagram ve Quest’te özelleştirilebilir 3D avatarlar çıkardı. Ve şimdi, şirketin mesajlaşma platformu WhatsApp‘a da benzer bir özellik getirmeyi planladığı söyleniyor . 

WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre WhatsApp, Avatar Profil Resmini platformlarına getirmek için çalışıyor. Blog sitesi tarafından paylaşılan geliştirme aşamasındaki özelliğin ekran görüntüsü, şirketin bu özelliği kullanıcılarına sunduğunda, bu avatarları yalnızca profil resimleri olarak kullanamayacaklarını, aynı zamanda özelleştirebileceklerini gösteriyor. profil resmine uygun bir arka plan rengi seçerek. 

Ancak Meta’nın WhatsApp’taki avatarlar için aklındaki tek amaç bu değil. Blog sitesi ayrıca WhatsApp kullanıcılarının bu avatarları iMessage’da oluşturulan avatarlarda olduğu gibi platformda çıkartma olarak kullanabileceklerini söylüyor. Ayrıca bu avatarları görüntülü görüşme yaparken de maske olarak kullanabilecekler. Bu, WhatsApp kullanıcılarının çevreleri görünür olsa bile görüntülü aramalarda bu avatarları kullanarak yüzlerini gizleyebilecekleri anlamına geliyor. Ancak blog sitesi, bu işlevin, özellikle de video görüşmelerinde avatar kullanma yeteneğinin uzak gelecekte kullanıcılara sunulacağını söylüyor. 

whatsapp

Avatarların kullanılabilirliği söz konusu olduğunda, rapor, özelliğin Android uygulaması, iOS uygulaması, WhatsApp Web ve masaüstü tabanlı uygulamasını içeren tüm WhatsApp platformları için geliştirildiğini ve kullanıma sunulacağını söylüyor. yakında beta test kullanıcıları.

Cache Nedir?

Ayrıca WhatsApp, WhatsApp’ın Masaüstü tabanlı uygulamasının kullanıcılarına Message Reactions’ın güncellenmiş sürümünü yayınlamak için de çalışıyor . Meta, bu yılın başlarında kullanıcılara mesaj tepkileri verdi. Ancak o zamanlar, kullanıcıların seçebileceği seçenekler sınırlıydı. Daha sonra, yılın ilerleyen saatlerinde şirket, WhatsApp’ın klavyesinden herhangi bir emojiyi mesaj tepkisi olarak seçme yeteneğini ortaya çıkardı. Şimdi, ayrı bir gönderide WABetaInfo, şirketin aynı işlevselliği Microsoft Store aracılığıyla yakında Windows kullanıcılarına getirmeyi planladığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu