Teknoloji
Trend

WhatsApp’a Bomba Gibi Yeni Özellikler Geldi! WhatsApp Güncelleme Tanıtımı

Hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcılarının tercihi iletişim uygulaması WhatsApp, bomba gibi özelliklerle adından söz ettirmeyi başardı. Tüm WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren büyük güncelleme nihayet tamamlandı. WhatsApp yeni özelliğini geniş kitlelere duyururken kullanıcılar artık farklı iletişim özelliklerinden faydalanabilecek. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni güncellemesinin detayları ve öne çıkan özellikleri haberimizden takip edebilirsiniz.

WhatsApp’dan Dikkat Çeken Güncelleme

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp yine tüm dikkatleri üzerine çeken bir hamle yaptı. WhatsApp’a gelen inanılmaz özellik kullanıcıların aklını başından aldı. Daha önce Topluluklar adı altında yeni bir seçenek getiren WhatsApp’ın ara yüzündeki değişiklik dikkatlerden kaçmadı. Yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp kullanıcıları 5 bin kişiye kadar duyuru grubu oluşturabilecek. Bu gruplarda katılımcılar arasında karşılıklı etkileşim olmayacak ancak takip edilen kanallardan detaylı bilgilendirme almak mümkün olacak.

WhatsApp Topluluk Özelliği Geldi

whatsapp topluluk ozelligi geldi

Yeni güncellemesiyle dikkat çeken WhatsApp, güncellemeyle gelen özelliklerin tanıtımını yaptı. Buna göre hem mobil uygulamada hem de WhatsApp Web internet ara yüzünde bazı değişiklikler yapıldı. Kısa süre önce WhatsApp Topluluklar adı altında yeni bir kullanım özelliği başlatan mesajlaşma uygulamasının bu güncellemesinin detayları belli oldu. Bir konu etrafında daha fazla kişiyi bir araya getiren bu gruplara katılanlar birbirlerine rahatsızlık vermeden duyuruları takip edebilecek. Örneğin kripto para yatırımı odaklı bir WhatsApp Topluluğu aynı gruptan herkese bildirim gönderirken katılımcılar kendi aralarında mesajlaşamayacak. Bu gruplarda katılımcı sayısının 5 bin kişiye kadar genişletildiği belirtildi.

WhatsApp Profil Fotoğrafı Görünecek

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp artık grup mesajlarında diğer kişilerin fotoğraflarını görme imkanı verecek. Güncelleme ile birlikte gruplarda kişiler mesaj attığında mesajı gönderen kişinin fotoğrafı gözükecek. Kullanıcılar en büyük kolaylığı ise onlarca kişinin dahil edildiği gruplarda yaşayacak.

Artık mesaj atan kayıtlı olmayan kişilerin ve yabancı kişilerin profillerine tıklamaya gerek kalmadan, mesaj gelir gelmez gönderenin profil fotoğrafı gözükecek. Bu güncelleme ilk olarak iOS işletim sisteminde kullanılan betada fark edilmişti. Test aşamasında olan birçok özellik WhatsApp kullanıcılarına sunulmaya başlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu