Wordpress İçerikleri

WordPress Kategoriye Sabit Yazı Ekleme

Wordpress kategori sayfalarına sabit yazı nasıl eklenir, wordpress kategori yazı ekleme başlıklarını gelin beraber inceleyelim.

Yazımızda Wordpress Kategoriye Sabit Yazı Ekleme nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız.

WordPress Kategoriye Sabit Yazı Ekleme

Wordpress altyapısını kullanan sitelerde kategorilerinize sabit yazı eklemek, kategoriye yazı ekleme gibi işlemleri eklenti yardımı ile kolayca yapabilirsiniz.

Yazılar menüsünden Kategoriler sekmesine girdiğimiz de bizi wordpressde bulunan kategoriler bölümüne atıyor. Burada çok rahatlıkla kategori description ( açıklamasını ) girebiliyoruz. Fakat bir türlü istediğimiz kategoriye sabit bir yazı eklemeyi bulamayanlara burada bahsedeceğim eklenti çözüm olacaktır.

Eklenti İsmi : Archive Control

Admin panelimizden yeni eklenti ekle diyerek “archive control” diye aratırsanız eklentiyi bulacaksınız.

indir 1

Resimde gördüğünüz eklentiyi kurun ve
aktifleştirin.

Sonrasında eklentiler bölümünden Archive Control eklentimizin Settings ( ayarlar ) sayfasına gidelim. Karşımıza çıkan 2 seçenekten Taxonomies olanı seçelim.

screenshot 3

Burada ben örnek olması açısından bir ayar yaptım. Kısaca anlatmak gerekirse:

Content after list’i enabled yaptım, yani aktif hale getirdim. Unutmayın default gelen kısımda buradaki tüm seçenekler pasif gelir, istediğimi bölgeyi enabled, yani etkin yapıyoruz.

Sayfanın neresinde yayınlanacağına ise ben manuel function ile yani el ile eklemeyi seçtim. Gördüğünüz gibi bize Düzenle seçeneğinin sol tarafında bir kısa kod verdi.

Kısa kodu göremeyenler için : the_archive_bottom_content() bunu kaynak kodlarından istediğiniz yere yapıştırdığınızda kategorinizin o kısmında yer alacak.

Mesela benim sitemde slider varsa ve ben bunu slider kodlarımın altına yapıştırırsam sliderın altında benim kategoriye verdiğim açıklama sabit bir şekilde kalacaktır.

Umarım wordpress kategoriye sabit yazı ekleme
konusunda yardımcı olmuşumdur. Yapamayanlar yorumlarda belirtebilir, yardımcı olabilirim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu