Kripto Para

X Marketplace, Entegre NFT IP Marketplace’i Başlattı

Merkezi olmayan, topluluğa ait bir NFT pazarı, entegre bir fikri mülkiyet (IP) pazar yeri başlattı.

X Marketplace, Entegre NFT IP Marketplace’i Başlattı

 

X Marketplace, kullanıcıların NFT IP’sini listelemelerine ve projelerini sıfır ücret karşılığında IP’ye lisanslamalarına izin verecektir.

X Marketplace’ten Bradley Zastrow, “Bugünün sorunu, IP haklarının NFT değer teklifinin büyük bir parçası olması, ancak bundan para kazanma fırsatının sınırlı olmasıdır. Mevcut platformumuza bir IP pazarını entegre ederek IP keşif sürecini kolaylaştırıyoruz” dedi. Kurucu ortak. 

Şirket, bir IP listesi oluşturmanın tamamen ücretsiz olduğunu ve temel alınan NFT için tek sahiplik doğrulama gereksiniminin kullanıcının imzası olduğunu duyurdu. Kullanıcılar, IP lisansı için listelemek istedikleri NFT’yi seçer ve ek ticari özellikleri içerir.  

Lansman, koleksiyonculara NFT ekonomisinin daha geniş bir bölümüne bütünsel erişim sağlayan ilk kişi oldu.

Kullanıcılar ayrıca mevcut müşteri portföy yönetimi ve değerleme çözümleri aracılığıyla NFT’lerini yönetebilirler. Şirket ayrıca NFT Ip’lerinden para kazanabileceklerini ve NFT’lerini tek bir pazarda takas edebileceklerini duyurdu.

Zastrow, “NFT ekonomisi yalnızca NFT alıp satmaktan daha fazlası olacak; NFT sahiplerinin varlıklarından para kazanmaları için birden fazla yol içerecek. IP pazarımızın lansmanı yalnızca birinci aşamada; daha yeni başlıyoruz,” dedi. 

Şirkete göre, ilk lansman, uygulanabilir Yuga Labs, Azuki, CloneX, IlluminatiNFT, Finiliar, Stickmen Toys ve Swampverse koleksiyonları için destekten oluşacak.

x marketplace, entegre nft ip marketplace'i başlattı

Şirket, kısa süre içinde düzenli olarak ve topluluk talebiyle daha fazla koleksiyon eklemeyi planlıyor.

IP açısından NFT’ler akıllı bir hızla ilerliyor.

Blockchain .News’in yakın tarihli bir raporuna göre , CryptoPunk ve Meebits NFT’lerinin sahipleri artık NFT’lerine dayalı ticari projeler ve ürünler oluşturabilir.

Duyuru, Yuga Labs’ın 15 Ağustos’ta CryptoPunk ve Meetbits NFT sahipleri için uzun zamandır beklenen IP lisans anlaşmasını yayınlamasının ardından geldi.

Yeni IP lisans anlaşması, bu NFT sahiplerini Bored Ape Yacht Club sahiplerinin sahip olduğu fikri haklarla aynı seviyeye getirdi, çünkü anlaşma onlara NFT’lerine dayalı projeler ve ürünler yaratmak için tam ticarileştirme hakları verecek.

Bazı Bored Ape Yat Kulübü sahipleri IP’yi projelerde zaten kullandılar.

Örneğin, Amerikalı aktör, yapımcı, yazar ve yönetmen Seth Green, kısa süre önce geri dönen Ape’den yola çıkarak bir gösteri başlatıyor. Çalınan sıkılmış maymun avatarı NFT’yi 300.000 dolardan fazla harcayarak geri aldı.

Restauranteur Andy Nguyen, Haziran 2022’de Los Angeles’ta Bored Ape temalı Bored & Hungry restoranını da açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu