Teknoloji

Xiaomi 200MP kameralı akıllı telefon yakında piyasaya sürülecek

Geçen yıl Samsung, akıllı telefonlar için biri 50 megapiksel GN5 sensör, diğeri ise 200 megapiksellik güçlü bir sensör olan iki yeni kamera sensörünü ortaya çıkardı.

Xiaomi 200MP kameralı akıllı telefon yakında piyasaya sürülecek


Xiaomi 200MP kameralı akıllı telefon yakında piyasaya sürülecek?Motorola, bir sonraki premium akıllı telefonunun piyasaya sürüldüğünü resmen onayladı. Söz konusu cihazın şu an için ismi açıklanmadı ancak söylentiler bunun uzun süredir konuşulan 
Motorola Frontier olduğunu gösteriyor. Öne çıkan özelliklerinden biri 200MP kamera olacak. Motorola’nın yanı sıra Xiaomi, 200 MP’lik bir telefon üzerinde de çalışıyor olabilir. Digital Chat Station’a göre 200MP sensörlü, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setli, 120Hz ekranlı ve 5.000mAh pilli bir telefon yolda. 

Sensör açısından, ya Samsung’un ISOCELL HP1 ya da ISOCELL HP3 olacak. Her ikisi de 200MP çözünürlüğe sahip. 200MP akıllı telefonun yaklaşmakta olan Redmi K50S Pro veya hatta Xiaomi 12T Pro olabileceği tahmin ediliyor. Her iki cihazın da aynı sensöre sahip olabileceğini belirtmekte fayda var. 

Geçen yıl Samsung , akıllı telefonlar için biri 50 megapiksel GN5 sensörü ve diğeri 200 megapiksellik güçlü bir sensör olan iki yeni kamera sensörünü ortaya çıkardı. 

xiaomi

200 megapiksellik ISOCELL HP1 sensörü, zorlu durumlarda ayrıntıları ve ışığı çıkarmak için gelişmiş düzeyde piksel gruplama teknolojileri kullanır. Aslında Samsung, sensörün düşük ışıkta 12,5 megapiksel çözünürlüklü fotoğraflar sağlayabileceğini söylüyor. 50 megapiksel ISOCELL GN5 sensör, tüm yönlü Dual Pixel Pro otomatik odaklama teknolojisine sahiptir.

Sensör ayrıca, 8K çözünürlüğü elde etmek için 50 megapiksel küçültebildiğinden, görüntü çözünürlüğünü kırpmadan veya küçültmeden 30 fps’de 8K videolar çekebilir. 50 megapiksel GN5 sensöre gelince, Samsung birçok yenilikçi malzemeyi bir araya getirdi. “ISOCELL GN5, otomatik odaklama yeteneklerini önemli ölçüde artırabilen çok yönlü bir otomatik odaklama teknolojisi olan Dual Pixel Pro’yu entegre eden endüstrinin ilk 1.0μm görüntü sensörüdür. Bu teknoloji, endüstrinin en küçüğü olan iki fotodiyodu, her yöndeki desen değişikliklerini tanımak için sensörün her 1.0μm pikseline yatay veya dikey olarak yerleştirir” dedi.

Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

Hindistan akıllı telefon pazarı, satıcıların bu yılın ilk çeyreğinde ülkeye 38 milyon akıllı telefon göndermesiyle 2022 yılının ilk çeyreğinde yıllık bazda sadece yüzde 2 büyüdü. Çeyrek boyunca, Xiaomi 8 milyon adet sevkiyatla Hindistan’daki en iyi marka olmaya devam etti ve onu aynı zamanda 6.9 milyon adet sevk eden Samsung izledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu