Teknoloji

Xiaomi Fastboot Nasıl Çıkılır? Fastboot Ne demek?

Xiaomi Fastboot Nasıl Çıkılır? 

Xiaomi fastboot nasıl çıkılır sorusu telefon kullanıcılarının merak ettiği konulardan biridir. Fastboot modu genel olarak cihaza Android sistemini yeniden yüklemenizi sağlayan ve cihazın kök dosyalarına erişmenize yardımcı olur. Günümüzde birçok kişi Xiaomi telefon kullanıyor. Bu modu açabilmek için telefon marka ve modeline uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor. Fastboot modunu açabilmek için cihazı tamamen kapatmanız gerekiyor. Bu süreçte USB kablosunun cihazda takılı olmadığından emin olmanız gerekiyor. Daha sonra güç tuşu ve ses artırma tuşuna aynı anda basmanız gerekiyor. Bu işlem sonrasında fastboot mod ekranı gelene kadar bu işleme devam etmeniz gerekiyor.

Xiaomi fastboot nasıl çıkılır sorusu kadar bu modun nasıl açılabileceği de önemli detaylardan biridir. Bu moda girdikten sonra birtakım işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Moddan çıkmak için de yine cihazın modeli ve markası büyük bir önem taşır. Birçok cihazda fastboot modundan çıkmak son derece basittir. Güç tuşuna uzun bir şekilde basmak bu moddan çıkmak için yeterli olmaktadır. Birçok kullanıcı için karmaşık gibi görünen bir işlemdir.

Bu işlemin neden yapıldığını, ne işe yaradığını ve nasıl yapıldığını bilmeden cihazda fastboot açmamanız gerekir. Çünkü bazı cihazlarda bu mod takılma yaratabiliyor. Bazı xiaomi kullanıcıları moddan çıkamama sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor.

 

Xiaomi Fastboot Ne Demek?

Xiaomi fastboot nasıl çıkılır sorusuna yanıt vermeden önce bu modun ne anlama geldiğini de bilmek gerekiyor. Xiaomi gibi cep telefonlarında genelde ROM değişiklikleri yapmak gerekebilir. Böyle durumlarda çözüm üretebilmek adına çeşitli modlar kullanılır. Akıllı telefonların birtakım sorunlar çıkarması nedeniyle pratik çözümler üretilmesini gerekli hale getiriyor. Fastboot cihazların önyükleyicisinin kilidini açmak, sistem görüntüsünü a da özel kurtarma işlemini başlatırken kullanılan bir moddur.

Fastboot bilgisayar ya da android cihazın işletim sistemine yüklenme gereği duymadan cihaz ile iletişim kurabilmenize olanak tanır. En basit ifade ile fastboot telefonların en temel dosyalarını değiştirme imkanı elde etmenize yardımcı olur. Bu işlem güvenlik ve güvenliğin sağlanabilmesi için kilitli olan uygulamalar üzerinde kullanılır.

 

Xiaomi Fastboot Çıkma Adımları

Xiaomi fastboot nasıl çıkılır sorusuna yanıt vermek gerekir ise birkaç adımda bu işlemi yapabilirsiniz. Gereken tüm çalışmaları yaptıktan sonra bu moddan çıkmanız gerekiyor. Fastboot modundan çıkmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Güç düğmesine kapanana kadar 10 ya da 15 saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor.
  • Bu işlem sonrasında cihazı tekrar açtığınızda moddan çıkmış olursunuz.
  • Ancak işe yaramaz ise yine güç düğmesini basılı tutun.
  • Bu basılı tutma süresini ilk işleme göre biraz daha uzatın.
  • Bu işlem sonrasında cihaz ana menüyü açacaktır.
  • Ana menüden çıkış yapabilirsiniz.

Tüm işlemler sonrasında Fastboot modundan çıkamama problemi yaşayabilirsiniz. Birçok cihaz kullanıcısı bu menüden çıkamadığında neler yapması gerektiğini de bilemeyebiliyor. Xiaomi fastboot nasıl çıkılır sorusuna aranan yanıt sayısı da bir hayli artıyor. Tüm işlemleri denediğinizde yine de bu moddan çıkamıyorsanız cep telefonunuzu düzeltmek için orijinal ROM’u fastboot ile yeniden kurmanız gerekiyor. Fastboot sorununu çözebilmek ve Xiaomi ROM’u yeniden kurabilmek için ise Mi Flash aracı kullanılabilir.

 

Xiaomi Fastboot Modu Çıkış

Xiaomi Fastboot modu çıkış işlemi konusunda birçok kullanıcı zorlanabiliyor. Bu işlem için güç düğmesini kapanana kadar 10 ya da 15 saniye kadar bekletmeniz büyük bir önem taşıyor. Sorun tekrar açıldığında tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Ancak bazen bazı model telefonlarda bu sorun kolay bir şekilde ortadan kalkmıyor.

Xiaomi telefonlarda eğer fastboot modundan çıkamıyorsanız tek yapmanız gereken konu orijinal olarak Rom yüklemesi yapmaktır. Bu işlemi tekrar yaptığınızda ve orijinal Rom kurduğunuzda sorun kısa sürede çözülecektir. Telefon kullanıcıları fastboot modunu açtıklarında çıkamadıkları durumlarla karşılaşabilirler. Bu durum her telefon kullanıcısı açısından merak edilen konulardandır.

Son derece profesyonel bir mod olmasına karşın bazı telefonların çıkış sorunu ortaya çıkarması kullanıcıları zorlayan durumlardır. Güç düğmesini basılı tutmak bu moddan çıkmanız için yeterli olmaktadır. Genel olarak tüm kullanıcılar bu yöntem ile fastboot uygulamasındaki işlemlerini tamamladıktan sonra çıkış yapabilirler. Çıkışta sorun yaşayanlar ise bahsedilen uygulamaları yeniden yükleyerek sorunu farklı bir şekilde çözebilme şansı elde edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu