Teknoloji

Xiaomi Klasör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Xiaomi klasör ismi değiştirme adımlarını takip ederek kullandığınız cihazda bulunan klasörleri kendinize özel hale getirebilirsiniz. Xiaomi cihazlar da diğer cep telefonları gibi yazılım aşamasında bazı özellikleri hazır olarak kullanıcılara sunar. Fabrika üretim aşamasında iken cihaz içerisinde yer alan klasörler standart isimlere sahiptir. Yapacağınız kısa bir araştırma sonrasında cihazınızda bulunan klasör isimlerini dilediğiniz gibi herhangi bir isim ile değiştirebilirsiniz.

Xiaomi Klasör Açma Nasıl Yapılır?

Xiaomi cep telefonlarında bulunan uygulamalar ilk etapta toplu şekilde ana ekran menüsü üzerinde yer alır. Fabrika çıkışlı olan bu uygulamalar istendiği taktirde daha fazla birçok yeni uygulamanın indirilmesi ile artırılabilir. Cihazınızda bulunan uygulamaların çok fazla olduğunu düşünüyorsanız daha derli toplu bir görünüm yaratmak için dosyaları belirli klasörler ile birleştirebilirsiniz. Bu sayede uygulamaları sınıflandırmış olursunuz ve aradığınızda daha kolay bir şekilde her uygulamaya ayrı ayrı erişim sağlayabilirsiniz.

Xiaomi cep telefonunda klasör açmak için;

 • Yeni klasörde hangi uygulamaları bir arada saklayacağınıza karar verin.
 • Taşımak isteyeceğiniz herhangi bir uygulamanın üzerine parmağınız ile uzun dokunun.
 • Taşınmak üzere hafızaya alınan uygulamayı klasör içerisinde yer alacak bir diğer uygulamanın üzerine götürün.
 • Parmağınızla sürükleme işlemini bıraktığınız anda iki uygulama bir araya gelecek ve otomatik olarak bir klasör oluşacaktır.
 • Yeni klasörünüzü nerede kullanmak istediğinize karar verin ve uzun klasöre uzun dokunarak kullanmak istediğiniz yer götürün ve bırakın.

Xiaomi klasör ismi değiştirme ve yeni klasör oluşturma gibi özellikler cihazı daha kolay ve rahat kullanabilmenizi sağlar. Yukarıdaki adımları takip ederek dilediğiniz gibi yeni klasör oluşturabilir ve bu klasörün ismini istediğiniz şekilde değiştirerek özelleştirebilirsiniz.

Xiaomi Klasör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • Xiaomi klasör ismi değiştirme nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek klasör ismini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz;
  Değiştirmek istediğiniz klasörün hangisi olduğuna karar verin.
 • Yeni yapmak istediğiniz klasör isminin ne olacağına karar verin.
 • Değiştirmek istediğiniz klasör üzerine dokunarak açın.
 • Yeni açılan ekranda klasörün üst kısmında şu an ki güncel ismi görünecektir. Buraya tıklayarak düzenleme seçeneklerini açın.
 • Düzenleme alanında bulunan ismi silin ve yeni yapmak istediğiniz ismi bu haneye yazın.
 • İşleme onay verin.

Bu işlemlerin ardından klasörünüzün ismi değişecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu