Yazılım

Xiaomi Mi5 Klavye Ayarları Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mi5 Klavye Ayarları

Xiaomi Mi5 klavye ayarları ile ilgili yapabileceğiniz her şeyi detaylı bir şekilde içeriğimizde bulabilirsiniz. Xiaomi son zamanlarda her yaştan kullanıcının en beğendiği cep telefonu modelleri arasında yer alır. Daha rahat bir klavyeye sahip olmak için kullandığınız Mi5 cep telefonunuzun klavye ayarlarını kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

Xiaomi Mi5 Klavye Ayarlarını Kişiselleştirme

Xiaomi Mi5 cep telefonunuzun klavye ayarını yapabilmek için öncelikle basit bir şekilde ulaşabileceğiniz herhangi bir mesaj uygulamasını açmanız gerekiyor. Mesajlar bölümüne girerek buradan klavye açık halde iken dilediğiniz ayarı değiştirebilirsiniz. Klavyeniz açık haldeyken değiştirebileceğiniz ayarlar şöyledir;

  • Diller
  • Metin Düzenleme
  • Tema
  • Tercihler
  • Sesle Yazma
  • Sözlük Arama
  • Gelişmiş Ayar Seçenekleri
  • Klavye Değiştirme
  • Klavye Büyütme

Dil Ayarları;

Klavyede bulunan diller simgesi birden fazla dil bilenler için avantajdır. Bu ayarı dilediğiniz dile çevirerek farklı dillerde klavyeyi kullanabilirsiniz.

Metin Düzenleme;

Xiaomi Mi5 klavye ayarları arasında yer alan metin düzenleme seçeneği metinlerin istenildiği şekilde değiştirilebilmesini sağlar. Bu sayede yazı esnasında tahmini olarak görüntülenen kelime önerileriniz değişecektir.

Tema;

Tema klavyenizin arka plan rengini değiştirebilmenize olanak tanır. Bu sayede dilediğiniz aman farklı temalara sahip klavye üzerinde yazı yazabilirsiniz.

Tercihler;

Tercihler temelde 3 bölüme ayrılır. Size en kolay gelecek tema hangisi ise bunu seçebilir ve özelleştirebilirsiniz.

Sesle Yazma;

Klavyeyi etkin kullanabilmenizin en iyi yolu sesli yazmadır. Bu seçeneği aktif ederek kısa sürede konuştuğunuz her şeyi yazılı olarak ekranda görebilirsiniz.

Sözlük Arama;

Sözlük kişisel metin yolu olarak bilinir. Kendinize özel en çok kullandığınız kelimeleri birkaç basit harf ile tanımlatarak birçok kelimeyi sadece bu harfler üzerinden tam bir şekilde yazmanıza olanak tanır.

Gelişmiş Ayar Seçenekleri;

Gelişmiş ayarlar sizin tercihinize kalmış birçok ayarı özelleştirebilmenizi sağlar. Menüde yer alan seçenekleri kendinize göre açıp kapatabilirsiniz.

Klavye Değiştirme

Xiaomi Mi5 klavye ayaları arasında en önemli olan seçeneklerden birisi klavye değiştirmedir. Bu sayede F ya da Q klavyeden hangisine alışıksanız tercihlerinizi ona göre ayarlayabilirsiniz.

Klavye Büyütme

Klavye büyütme ekranda yer alan yazıları farklı büyüklüklerde görebilmenizi sağlar. Buradan dilediğiniz büyüklükteki herhangi bir ayarı tercih edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu