Teknoloji
Trend

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+’ın kavisli bir AMOLED ekrana sahip olduğu iddia edildi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+’ın kavisli bir AMOLED ekrana sahip olduğu iddia edildi

 

Xiaomi geçtiğimiz günlerde Redmi Note 12 serisi telefonların bu ay tanıtılması gerektiğini ima etmişti. Ayrıntılar konusunda hâlâ oldukça açıkız, ancak endüstri kaynakları arasındaki fikir birliği, başlangıçta lansmanın üç cihazı içereceği yönünde görünüyor: Redmi Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro+. Redmi Note hatları ile geçmiş deneyimlere dayanarak, bu listenin zamanla daha da uzamasını bekliyoruz.

xiaomi redmi note 12 pro+'ın kavisli bir amoled ekran
xiaomi redmi note 12 pro+’ın kavisli bir amoled ekran

Ancak şimdilik, duyuru etkinliğinden önce, Redmi Note 12 telefonu, muhtemelen kavisli ekrana sahip Redmi Note 12 Pro+ gibi görünen bu ürün afişi gibi bazı sızdırılmış ipuçlarına odaklanacağız. Doğal olarak bu da söz konusu panelin OLED olacağını da beraberinde getiriyor. Söylediğimiz gibi, Redmi Note 12 telefonlarla ilgili diğer ayrıntılara hala ışık değiliz, ancak tek sızıntı, iki Pro modeli için bir Dimensity 1080 yonga setinden bahsetmeyi içeriyor. 1080, Dimensity 920 üzerinde birkaç yönden bir gelişmedir, ancak çoğu, çipin 200 MP’lik bir kamerayı idare etme yeteneğine odaklanıyor. Redmi Note 12 telefonların en az birinden 200MP kamera beklemek pek de mantıksız değil.

Xiaomi’nin Redmi Note 12 serisini anlatan Weibo gönderisine geri dönersek, telefonların biri “dünyada bir ilk” olan “iki büyük teknolojiye” sahip olacağını biliyoruz. Ayrıca Redmi Note 12 Pro+’nın 210W şarjı işlemek üzere onaylandığını da biliyoruz. Belki de Xiaomi’nin bahsettiği özelliklerden biri budur. Ama bu sadece bizim açımızdan spekülasyon. Şu anki durum devam ederken, duyurunun öncesinde heyecanlanacak biraz gizem var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu