Teknoloji

Xiaomi Şebeke Problemi Nedir? Nasıl Çözülür?

Xiaomi Şebeke sorunu veya bağlantı problemleri, XIAOMI kullanıcılarının başını ağrıtabilen yaygın sorunlardan biridir. Fakat bu sorunları halletmek için bazı basit adımlar ve çözümler mevcuttur.

Cihazınızın şebekesiyle veya bağlantı hızıyla ilgili bir sorun yaşadığınızda paniklemeyin ve sabırlı olun. Alabileceğiniz bazı adımlarla sorunu çözebilir ve cihazınızı tekrar normal şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Xiaomi ses sorunu yaşıyorsanız buraya bakabilirsiniz.

Xioami Şebeke Problemi Nedir?

Xiaomi cihaz kullanan kişiler tarafından en çok rastlanılan problemlerden biri Xiaomi marka cihazlar üzerinde oluşan şebeke problemleri olmaktadır. Yaşanan şebeke sorunu nedeniyle kullanıcıların telefonları içerisinde sinyal alamama gibi problemler meydana gelir. Oluşan bu problem karşısında cihaz içerisinde arama ve mesaj gönderimi gibi durumlar gerçekleşmez. Xiaomi şebeke sorunu bina içi ve bina dışı kullanım alanlarında da rastlanan bir problem haline gelmektedir. Xiaomi marka cihazlar genel olarak gelişmiş bir sisteme sahip olmasına rağmen sinyal zayıflığı gibi durumlar ile karşılaşabilmektedir. Sinyal durumların oluşması ise şebeke problemlerinin nedeni haline geliyor. Bunun yanı sıra Xiaomi marka cihazın uyumlu olmadığı bir şebeke kullanmanız da bu problemi beraberinde getirecektir.

xiaomi şebeke sorun
xiaomi şebeke sorunu

Özellikle son zamanlarda çıkan Xiaomi cihazlar genel olarak 4.5G bağlantısına sahiptir. Fakat 4G teknolojisi daha hızlı bir seçenek olduğundan dolayı Xiaomi cihazlar üzerinde daha kolay ve daha hızlı bir çalışma gösterir. Bundan dolayı 4,5 G cihazınız ile uyumlu değilse şebeke problemlerini meydana getirebilir. Öncelikle Xiaomi şebeke sorunu nedenini belirlemek için telefonunuzun uyumlu olduğu ağ seçeneğini iyice öğrenmeniz gerekecektir. Telefon ayarlarını şebekenize uygun bir şekilde gerçekleştirdikten sonra problemi çözebilirsiniz.

 

Xiaomi Robot süpürge için rehber makalemiz yayınlandı.

Güncellenme Şebeke Problemi Yaratır Mı?

Xiaomi telefon kullanıcıları, yeni bir güncelleme sonrasında karşılarına çıkan 4.5G bağlantı sorunlarıyla sık sık karşılaşabilmektedir. Fakat markalar bu sorunları fark ettiklerinde genellikle yeni bir güncellemeyle sorunu çözmektedirler. Beklemek istemeyen kullanıcılar için birkaç yöntemle sorunu kısa sürede çözmek mümkündür. Oluşan sorunu çözebilmek için XIAOMI gibi telefon üreticilerine bir e-posta göndererek sorunu raporlamak iyi bir yol olacaktır. Bu şekilde Xiaomi anlık güncelleme ve sonraki güncellemelerde bu sorunu gidermek için çalışma yapacaktır.

Kullanıcılar, sorunu geçici olarak düşündükleri bir yöntemle çözmeyi denemekte. 4.5G bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar, 3G bağlantı hızına düşürerek sorunu çözdüğünü düşünenler olmaktadır. Bu çözüm kalıcı bir çözüm değildir ve 3G bağlantı hızının yavaşlığı nedeniyle kullanıcıya sıkıntı çıkarma ihtimali yer almaktadır. Yaşanan bu gibi durumlarda, kullanıcılar cihazlarını 3G bağlantı hızına düşürüp operatörlerini arayarak 4.5G bağlantı hızı için güncelleme talebinde bulunuyor. Operatörler güncelleme yapıp sorunu çözebilir.

Şebeke Problemi Çözümü 

Xiaomi şebeke sorunu tespit etmenize yardımcı olacak bazı adımları takip edebilirsiniz:

  • Telefonunuzun hava kabarcıkları veya su hasarları gibi fiziksel bir sorunu olup olmadığını kontrol edin. Eğer varsa, bir teknik servis tarafından kontrol ettirebilirsiniz.
  • Telefonunuzdaki sim kartı çıkartın ve tekrar takın. Bazen bağlantı sorunları bu şekilde düzelme ihtimali yer alıyor.
  • Telefonunuzun hücresel verilerini açıp kapayarak yeniden başlatmayı deneyin. Ayarlar> Genel> Hücresel Veri’ye gidin ve ardından tuşu kapatıp açın.
  • Telefonunuzun yerini değiştirerek hücresel sinyal gücünü kontrol edin. Belki de bulunduğunuz yerde sinyal zayıf olduğu için sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayarak deneyin. Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
  • Pillerinizi kontrol edin ve gerektiğinde değiştirin. Eğer telefonunuz pil sorunları yaşıyorsa, şebeke sorunlarına neden olabilir.
  • Telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlanmasını deneyebilirsiniz. Bu işlem tüm verilerinizi siler, bu yüzden yedeklemenizi yapmayı unutmayın. Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları sile gidin ve ardından talimatları takip edin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu