Teknoloji

Xiaomi Telefon Mikrofon Ayarları Nasıl Yükseltilir?

Xiaomi telefon mikrofon ayarları ile cihazınızı en ideal ses ayarlarıyla kullanabilirsiniz. Xiaomi cep telefonunuz varsa hem görüşmeler hem de cihazınızı kullandığınız esnada cihaz seslerini dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Telefon mikrofon ayarlarını düzelterek karşı tarafa sesinizin daha net ve düzgün gitmesini sağlayabilir, görüşmelerinizde karşı taraf ile daha rahat iletişim kurabilirsiniz.

Xiaomi Telefon Mikrofon Sorunları

Xiaomi telefon mikrofon ayarlar normalde herhangi bir bozukluk olmadıkça düzeltilmez. Standart olarak cihazda yer alan ayarlar ideal seviyededir. Görüşme sırasında tarafların birbirini duyabileceği şekilde düzenlenen ayarlar tercih halinde değiştirilebilir. Ancak Xiaomi telefon mikrofon ayarları bazı ekstra durumlarda bozulabilir. Bu durumlar şu şekildedir;

  • Anlık gelişen şebeke problemleri ses ve mikrofon düzeyinin değişmesine neden olabilir.
  • Yazılımsal olarak meydana gelen arızalar mikrofon ses seviyesinde düzenleme gerektirebilir.
  • Özelliklerin kapatılması ile mikrofon etkisiz hale gelebilir.
  • Mikrofonun hasar alması durumunda ses dengesi bozulabilir.
  • Xiaomi mikrofon değişimi orijinal kalitede giden ses dengesini değiştirebilen bir etkendir.

Xiaomi telefon mikrofon ayarları basit adımlar ile düzeltilebilir. Bu sayede eğer cihazda kalıcı bir sorun yoksa cihaz tekrar standart mikrofon ayarları ile kullanılmaya devam edilebilir.

Xiaomi Telefon Mikrofon Ayarları

Xiaomi telefon mikrofon ayarları nasıl yükseltilir sorusuna yanıt bulmanız oldukça kolaydır. İdeal mikrofon ses seviyesi eğer az geliyorsa ve yükseltmek istiyorsanız cihazın yan kısımlarında bulunan ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Cihazın yan kısımlarında yer alan iki adet düğme ses seviyesini yükselmesi ve alçalmasını sağlar. Bitişik olan tuşlardan altta yer alana basarak ses seviyesini azaltabilir, üstteki tuş ile seviyeyi yükseltebilirsiniz.

Son teknoloji ile üretilen cep telefonlarında maksimum ses seviyesini kullanabilmek için bir takım ayar ve izinlere onay vermek gerekir. Xiaomi cep telefonunuzun mikrofon ses seviyenizi maksimum seviyede kullanabilmek için ekranda size sunulan izinlere onay vermeniz yeterlidir. Ardından cihazınızı dilediğiniz ses seviyesinde kullanabilirsiniz.

Xiaomi telefon mikrofon ayarları yükseltme konusunda yardım almak için cihazınızda bulunan üst menüyü de tercih edebilirsiniz. Üst menüyü aşağı kaydırdığınızda burada görülen kısa ses menüsünü açarak buradan mikrofon ve diğer ses ayarlarını dilediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu