Teknoloji

Xiaomi Yeni Tableti Piyasaya Sürüyor Mi Pad 5

Xiaomi Yeni Tableti Piyasaya Sürüyor Mi Pad 5

Xiaomi Yeni Tableti Piyasaya Sürüyor Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, ara sıra bir dizi yeni teklifle akıllı telefonda oldukça aktif. Marka, tablet segmentinde kesinlikle çok geride ve 2018’den beri yeni bir sürüm çıkarmadı. Artık bekleyiş sona erdi! Marka, şirketin tablet segmentine geri dönüşüne işaret eden yeni Xiaomi Mi Pad 5 tableti ile karşımıza çıktı. Özellikler açısından, yeni Mi Pad 5, 1440 x 3120 piksel ekran çözünürlüğü ve 312 ppi piksel yoğunluğu sunan 11 inç IPS LCD’ye sahiptir. Mi Pad 5, 4 GB RAM ile birleştirilmiş MediaTek Dimmensity 1200 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Cihazın kilidini güvenli bir şekilde açmak için yana monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahiptir. Görüntüleme görevleri, 13MP birincil kamera ve 5MP derinlik kamerası içeren çift arka kamera kurulumu tarafından gerçekleştirilir. Depo için, tablet 64 GB genişletilemeyen dahili belleğe sahiptir. Önceden, cihaz bir 5MP özçekim kamerasına sahip. Cihaza yakıt ikmali yapmak, USB Type-C bağlantı noktası üzerinden hızlı şarjı destekleyen devasa bir 8000mAh pildir. Tablet, Android v11 tabanlı MIUI’yi çalıştırır.

Xiaomi Mi Pad 5 Detayları

Tasarım ve Gösterim

Mi Pad 5 , güvenli biyometrik kimlik doğrulama için yana monte edilmiş bir parmak izi sensörü ile donatılmıştır. Tablet, 1440 x 3120 piksel ekran çözünürlüğü ve 312 ppi piksel yoğunluğu sunan büyük bir 11.0 inç IPS LCD’ye sahiptir.

Kamera ve Güvenlik

Optik cephede, Xiaomi’nin yeni tableti, LED flaşlı çift arka kamera kurulumuna ev sahipliği yapıyor. Kamera yapılandırması, 13MP birincil kamera ve 5MP derinlik kamerası içerir. Cihazın diğer kamera özellikleri arasında Dijital Yakınlaştırma, Otomatik Flaş, Yüz Algılama ve Odaklanmak için Dokunma yer alıyor. Selfie’ler ve görüntülü aramalar için ön tarafta 5 MP’lik bir kamera bulunuyor. Güvenli biyometrik kimlik doğrulama için tablet, yana monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahiptir.

Depolama ve Performans

Depolama açısından, Mi Pad 5 kesinlikle alt tarafta olan 64 GB dahili belleğe sahip. Ayrıca, genişletilebilir bellek desteği olmadığı için kullanıcılar dahili bellekle uğraşmak zorunda kalıyor. Tablet, 4 GB RAM ile birleştirilmiş MediaTek Dimensity 1200 sekiz çekirdekli yonga seti tarafından destekleniyor . Bir Mali-G77 MC9, tabletin grafik performansıyla ilgilenir.

Pil ve Bağlantı

Güç yedeğine gelince, Xiaomi’nin yeni tableti devasa bir 8000mAh pil ile geliyor. Pil, tek bir şarjla bir günden fazla kullanım için yeterli meyve suyu sunar. Ayrıca, hızlı şarj desteği ile tablet herhangi bir güçlük çekmeden hızlı bir şekilde yeniden doldurulabilir. Bağlantı açısından Mi Pad 5, Wi-Fi 802.11, b/g/n, Bluetooth v5.0, yığın depolama aygıtı, USB şarjı ve 3,5 mm ses jakını destekler. Tablet, sesli aramalar için destek içermiyor. Xiaomi Yeni Tableti Piyasaya Sürüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu