Kripto Para

XRP Coin Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

XRP Yorum Hakkında Detaylı Bilgileri Bulduk.

XRP yorum ve tanımları incelendiğinde kullanılma nedenleri, nasıl yatırım yapıldığı, avantajları gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ripple, Dünya çapında herhangi bir yere saniyeler içerisinde çoğu para biriminin aktarılmasını sağlayan küresel bir yerleşim ağı olarak kullanılmaktadır. Ripple sadece bankalar ile çalışan, daha az masraflı ve efektif para transferi için çözüm sunmaya yönelik tasarlanmıştır. Günümüzde internet üzerinden bilgiler nasıl anlık iletilebiliyorsa, paranın da Dünya’nın diğer ucuna aynı hızla iletilmesi bu yolla mümkün. Ripple ile küresel para transferleri yapabilmek için yüksek miktarlar ödeyip, günlerce miktarın iletilmesini beklemeye gerek yok.

İki ülke arasında yapılacak para transferi için gönderecek kişi ülkesinin para birimini Ripple’a çevirip, diğer ülkedeki kişinin Ripple cüzdanına ya da banka aracılığı ile gönderilebilir. Alacak kişide kendi ülkesinin para birimi ile gönderilen miktarı alabilir. Ripple kullanmayanlar için durum şöyledir, parayı banka dolara çevirir ve sonra banka diğer ülkenin para birimine çevirerek ilgili yere ulaştırır. Bu işlemler yapılırken her aşamada fiyat artar ve fazlasıyla masraflı hale gelir.

Bankaların Ripple Kullanma Nedeni Nedir?

XRP yorum değerlendirmelerine bakıldığında Ripple’ın ülkemizde ve yurtdışında birçok banka ile anlaşma imzaladığı görülmektedir. Ripple ile yapılan ödemeler başına dolar bazlı karlar elde edilmektedir. Bir bankanın her yıl yüksek rakamlarda işlem yaptığına bakılırsa, önemli rakamların ceplerinde kalacağı aşikardır. Banka stratejileri arasında en önemli olanı az para harcayarak daha çok para kazanmaktır. Bu nedenle bankalar Ripple gibi avantajlı transferleri tercih ederler. İnternetin hakim olduğu çağımızda finansal enstitülere hız kazandıran, yeni yollar sunan ve gelecek vaat eden bu ve bunun gibi küresel yerleşim ağları ile çalışmak oldukça avantajlıdır.

Ripple Hakkında Bilgiler

Ripple’ın teknolojik kısmında bulunan isim David Schwartz ve yöneten isim ise Brad Garlinghouse’dur. Tüm Dünya’ya yayılan Ripple, San Francisco’da kuruldu. Ripple, ekip olarak Dünya’nın her tarafından gelen yetenekli insanları işe alarak, Dünya genelinde yapılan ödemelerin büyük çoğunda yer almayı hedefliyor. Ayrıca Forbes dahi Ripple’ı Fintech 50 listesine dahil etmiştir.

xrp yorum
xrp yorum

Ripple’a Yatırım Nasıl Yapılır?

XRP yorum detaylarında genellikle yatırımların nasıl yapıldığına dair bilgilere rastlayabilirsiniz. Ripple’a büyük yatırımcılar doğrudan yatırım yapabilirken diğer yatırımcılar için durum daha uzun sürebiliyor. XRP 2017 yılında 0.01 Doların altında değer bulurken, günümüzde gördüğü artışlar nedeni ile yüksek değere ulaşmıştır. Banka anlaşmalarının bu artıştaki payı oldukça büyüktür. Bitcoin ve Ethereum kripto para birimlerinden sonra en büyük market değerine sahip Ripple olarak kayda geçmiştir.

Aslında Ripple, XRP’nin küresel bir para birimi olması için çaba sarf ediyor. XRP para birimi, Ripple üzerinden en masrafsız ve en kolay transfer edilen para birimidir. Gelecekte XRP’yi para birimi olarak tercih etmek yerine başka para birimlerine çevirmeye gerek duyulmayabilir. Bu durumda XPR değer olarak ciddi artışlar görecektir.

Dünya’da Bulanan XRP (Ripple Coin) Ne Kadardır?

XRP yorum bölümlerinde sağlıklı rakamlara rastlanmayabilir. Ancak 100 milyar XRP’nin ortalama 61 milyarının Ripple şirketi bünyesinde bulunduğu bilinmektedir. Şirket yatırımcıların güvenini kazanmak için 55 milyar XRP’yi akıllı sözleşme için kullanıyor. Bu sözleşmelerin her biri 1 milyar XPR değerindedir.

Ripple’ın Avantajları Nelerdir?

 • Bankalar ile yapılan anlaşmalar
 • Ripple’ın yaptığı doğru anlaşmalar nedeni ile daha stabil artışların beklenmesi
 • Uzun vadede yapılan yatırımların zamanla 1’e 10, hatta 1’e 100 kazandırma öngörüsü
 • Ripple ile yapılan işlemlerin 4 saniyenin altında olabilecek hızda olması
 • Ripple’ın sahip olduğu güçlü alt yapısı

gibi avantajlar nedeni ile ilgi gören bir platformdur.

Ripple’ın Bitcoin’e Göre Avantajları Nelerdir?

Bitcoin ve XRP yorum kısımları incelendiğinde bazı kıyaslamalar yapıldığı görülmektedir. Bunlar;

 • Ripple’ın transfer hızı
 • XRP transferinin oldukça ucuz olması ve Bitcoin transferinin sürekli artması
 • Ripple Bitcoin’e göre daha bağımsız
 • Bitcoin gibi kripto paraların finansal düzene rakip olmasının yanı sıra Ripple’ın bankalarla anlaşma halinde olması

Ripple’ın Dezavantajları Nelerdir?

 • Ripple ile küresel işlemlerin takip edilmesi ve bazı kesimlerin bu durumdan çekinmesi
 • Dünya çapında hızlı para transferi avantajı sağlayan Ripple’nın banklar ile anlaşmasının bazı insanlarda hayal kırıklığına neden olması
 • Bankalar ve hükümetlerin kontrolünden rahatsız olan insanların Ripple’yi tercih etmemesi

Ripple Nasıl Alınır?

Ripple satın almak için bazı adımlar ile ilerlemeleri gerekir. Bu adımlar;

 • XRP satın almak isteyenlerin ilk olarak Bitcoin satın almaları gerekir.
 • Sonraki aşama olarak satın alınan Bitcoin’i Exchange sitesi üzerinden tercihe göre Ripple ya da diğer altcoinlere çevrilebilir.

Bu nedenle Bitcoin sahibi olmayan yatırımcıların öncelikli olarak Bitcoin satın almaları gibi bir durum söz konusudur. Havale veya EFT yolu ile Bitcoin satın alma işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca Bitcoin sahibi olanlar için bir diğer önerimiz de Binance platformunun kullanmasıdır. Binance, belli bir limite kadar belge istemeden işlem yapma imkanı sunar. Bu ve diğer birçok avantajından dolayı Binance platformuna kayıt olunmasında oldukça fayda vardır. Binance, Dünya’da en çok kullanılan para borsalarının başında gelir.

Bu tarz konulara ilgili olan bireylerin XRP yorum sayfalarında yer alan birçok bilgi ve detayı değerlendirerek hareket etmelerini tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu