Kripto Para

Yapay Zeka Coin Yorum ve Nereden Alınır? Hangi Borsa Listeliyor?

Yapay zeka coin yorum sayfaları kripto dünyasının en hareketli ortamlarıdır. Bu coin projesi kapsamında her geçen gün yeni çalışmalar yapılıyor. Giderek daha da gelişme gösteren bu coinler kurumsal ve bireysel birçok yatırımcının da dikkatlerini üzerine çekiyor. Finans sektörüne olan etkisi ise oldukça yüksek denilebilir. Yapay zeka çalışmalarının da giderek hız kazanması ile birlikte bu alandaki coinlerin de yüksek değerler kazandığı oldukça bilinen konular arasında yer almaktadır.

Yapay zeka coini hem teknolojisi hem de projesi ile yapay zeka barındıran ve geleceğini de bu düzlemde inşaa eden blockhain kripto para birimleridir. Başka bir açıklama ile kripto para projelerinin yapay zekaya yönelik olarak çalışmalar ve hedefler bulunuyor ise bu coinlerin yapay zeka coinleri olduğunu belirtmek gerekir. Yapay zeka coin yorum açısından olumlu olarak nitelendirilen coinler arasında yer almaktadır.

Büyük kripto borsalarında da listelere alınan yapay zeka coinleri sayı olarak oldukça fazla. Ancak bunlar içerisinde de öne çıkan birçok farklı coin isminden bahsetmek mümkün olur. Son yıllarda oldukça konuşulan ve yatırımcılarına kazandıran yapay zeka coin sayısı oldukça fazla. Bu bakımdan araştırma yaparken tek bir Yapay zeka coin yorum ve analiz sayfasına da bağlı kalmak doğru olmayabilir.

 

Yapay Zeka Coinleri Projesi? Nedir?

Yapay zeka coinlerinin kendine göre projeleri bulunur. Her firma veya şirket kendi projesi çerçevesinde yatırımcıları için coin geliştirmiş bulunmaktadır. En bilinen ve öne çıkanlar arasında da şunlardan bahsetmek mümkün olur:

 • SingularityNET (AGIX): Yapay zeka teknolojisini kullanan platformlardan biridir. Aynı zamanda diğer yapay zeka sistemleriyle de iletişim kurabilen platformlar arasında yer alır. Yapay zeka geliştiricilerine ve araştırmacılarına kendilerine göre uygulama geliştirme ve dağıtma şansı sunar. 2023 yılında yapay zeka coinleri arasında oldukça popüler hale geldi denilebilir. Yapay zeka coin yorum ve analizleri içerisinde oldukça dikkati çekmektedir.
 • Cortex (CTXC): Bu coin projesinde ise yapay zeka algoritmalarının blok zincirine entegre edilmesi üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Bu şekilde daha hızlı ve verimli çalışan bir platform sunulmaktadır. Cortex’in akıllı sözleşme sistemi de yapay zeka uygulamalarının geliştirilmesi aşamasında önem taşır. En popüler yapay zeka coinleri arasındadır.
 • ai (FET): En bilinen yapay zeka coinleri arasında yer alır. Yapay zeka teknolojileri ile birlikte akıllı cihazlar arasında bağlantı oluşturma imkanı yaratan bir platformdur. Akıllı cihazların hem birbirleri ile iletişim kurmasını hem de birlikte çalışmasını hedeflemektedir. Daha akılı ve verimli yatırım imkanları sunmaktadır.
 • Ocean Protocol (OCEAN): Yapay zeka teknolojilerini kullanan projelerdendir. Veri paylaşımını yapay zeka ile destekleyen platform olarak öne çıkar. Veri sahiplerine, verilerini daha güvenli şekilde paylaşma imkanı yaratmaktadır.

Bunlar dışında birçok yapay zeka coini daha bulunmaktadır. Hem piyasa değerleri hem de diğer faktörler göz önünde bulundurularak piyasa risklerine göre yatırımcıların değerlendirmeye aldığı coinlerdir. Yapay zeka coin yorum platformu üzerinde bunlardan çok daha fazla coin yer almaktadır.

Bel Coin yorum hakkında daha fazla bilgi için takip edin

Yapay Zeka Coinleri Coin Hangi Borsada Listeleniyor?

Yapay zeka coinleri farklı borsaların listelerinde yer almaktadır. Bu coinlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar özellikle global ve büyük borsaları tercih edebilirler. Borsalar bu coinleri listelemeden önce duyurularını da gerçekleştirmektedir. Ancak birden fazla yapay zeka coin bulunduğundan her birinin hangi borsalarda yer aldığını bilebilmek için çok detaylı araştırmalar gerekir.

Örnek vermek gerekir ise CryptoGPT tokeni birden fazla borsada yer almaktadır. Bunlar içerisinde PancakeSwap, Gate, Bybit, MEXC, Bitget ve Uniswap da yer alır. Yatırım yapılmak istenilen yapay zeka coinin de hangi borsalarda yer aldığını hem kurumsal sayfasından hem de borsaların coin listelerinden kolayca bulmak mümkün olabilmektedir. Yapay zeka coin yorum konusunda uzmanların belirli coinleri daha çok öne çıkardığı da söylenebilir.

Yapay Zeka Coinleri Piyasa Değeri Nedir?

Yapay zeka coinlerinin piyasa değerini bilebilmek için de yine her coin için tek tek araştırma yapmak gerekir. Trend haline gelen bu coinler son derece yüksek piyasa değeri ile dikkatleri üzerine çeker. Piyasa değeri en yüksek olanlar ise şunlardır:

 • Render: 818.75 mn Dolar
 • SingularityNET: 7.261.795.164 TRY
 • ai: 4.372.872.562 TRY
 • Ocean Protocol:149.052.221 Dolar
 • Akash Network: 1.559.695.874 TRY
 • InSure DeFi: 2.576.888.012 TRY

Yapay zeka coinleri piyasa değeri bakımından oldukça yüksek sayılır. Bundan dolayı da Yapay zeka coin yorum sayfalarında adından en çok bahsedilen coinler arasında yer almaktadırlar.

 

Yapay Zeka Coinleri Alınır mı?

Günümüzde hem kriptoya olan ilginin artması hem de yapay zekanın oldukça gelişme göstermesi ile birlikte yapay zeka coinlere olan ilgi de büyük artış gösterdi. Bu coinler her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Satın almadan önce avantajlarını detaylı olarak incelemek gerekir. En önemli avantajları arasında da şunlar yer alır:

 • Yapay zeka coinlerinin en temel amacı yapay zeka projelerini finanse etmektir. Bu projelerin gelişimine katkıda bulunmak amacı ile coinler geliştirilmiştir.
 • Birçok kişi yapay zeka sektörüne bu şekilde yatırım yapabilme imkanı bulabilmektedir. Başarılı bir proje sayesinde coinin değeri her geçen gün daha da yükselebilir.
 • Yapay zeka coinleri yapay zeka projelerinin topluluk tabanlı şekilde desteklenmesini sağlar. Projelerin geliştirilmesine katkıda bulunmak için coin sahipleri fikirlerini paylaşabilmektedir.
 • Yapay zeka coinlerinin projeleri için veri ve bilgi paylaşımını teşvik etmektedir. Coin sahibi olan kişiler veri gereksinimlerini sağlayabilmek için gerekli bilgileri paylaşabilecekleri ortam bulabilirler.

Bunların yanında yapay zeka teknolojisi üzerine inşa edilen yeni iş modelleri ve uygulamaları da desteklemektedir. Bu projeler yeni gelir modelleri yaratabilmektedir. Coinlere yapılan yatırımlar da bu yapılan çalışmaları destekleyici nitelikte olacaktır.

 

Koin Sembolü nedir?

Her yapay zeka coinin kendine özel sembolü bulunmaktadır. Örneğin SingularityNET coinin sembolü (AGIX) şeklindedir. Fetch.ai coinin ise (FET) olarak aranabilmektedir. Akash Network ise (AKT) şeklinde sembolünü kullanmaktadır.

Keep Coin Yorum analizimiz yayınlandı hemen inceleyin.

Yapay Zeka Coinleri Toplam Adedi

Yapay zeka coinleri her biri farklı toplam adet sayısında üretilmektedir. Akash Network coinin toplamı 388.539.008 miktarındadır. FET’in azami seviye arzı mevcut değildir. Buna ek olarak AGIX 2.000.000.000 olarak belirlenmiştir.

 

Yapay Zeka Coinleri Dolaşımdaki Adedi

Yapay zeka coinlerinin dolaşımdaki adet sayısı da önem taşır. AGIX dolaşımdaki sayısı 1.220.631.811’dir. FET ise 820.047.364 olarak dolaşım arzına sahiptir. Ancak hangi coine yatırım yapılacak ise hem toplam hem de dolaşım arzları araştırılmalıdır. Piyasa değerleri, riskleri, avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurularak yatırım yapılmalıdır.

Audius Coin Yorum ve Analiz için buraya bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu