Kripto Para

Yeni Avatar Mağazası için DressX Dijital Markasıyla Meta Ortakları

Meta, Meta'nın yeni Avatar Mağazası için dijital moda girişimi DressX ile ortak olduğunu söyledi.

Yeni Avatar Mağazası için DressX Dijital Markasıyla Meta Ortakları

Meta, Meta’nın yeni Avatar Mağazası için dijital moda girişimi DressX ile ortak olduğunu söyledi.

Los Angeles merkezli girişim ile ortaklık, Avatar Mağazasında yeni avatar modasını tanıtacak. Meta’ya göre bu, çevrimiçi medya kuruluşu Forbes’a göre bir dijital moda perakendecisi ile yapılan ilk işbirliği. Bu aynı zamanda DressX için de bir dönüm noktasıdır, çünkü başlangıç, Vogue Business’a göre “Meta’nın yeni avatar moda pazarını sağlayan ve geçen ay gelen ilk dijital moda şirketidir”.

DressX‘in kurucu ortağı Daria Shapovalova, “Meta ile elde edebileceğimiz ölçeğin fırsatı harika” diyerek, “Bizim için bu küçük bir zafer çünkü başladığımızda [dijital moda için] hiçbir şey yoktu. Amaç, dijital modayı giymeyi kolaylaştırmaktır. İnsanların Snapchat, Meta, Roblox ve daha fazlasında DressX koleksiyonlarını kullanmasını istiyoruz.”

Kullanıcılar DressX kıyafetlerini 19 Temmuz’dan itibaren satın almaya başlayabilirler. Bunları Messenger, Facebook, Instagram ve VR kulaklık Quest dahil Meta platformlarındaki avatarlarda giyebilirler.

avatar

Meta, yükseltilmiş 3D avatarlarını bu yılın başında, meta veriye devam eden bir baskının parçası olarak piyasaya sürdü. Ayrıca, Metaverse’de yeni altyapılar inşa etmek gelecek vaat eden bir endüstri işi haline geldi.

2020’de piyasaya sürülen DressX, markaların ve 3D tasarımcıların yalnızca dijital koleksiyonlarını sunar.

The Block, Crunchbase profiline atıfta bulunarak, dijital moda girişiminin 3.3 milyon dolarlık fon sağladığını bildirdi. Aynı zamanda Roblox’ta bir koleksiyon başlatan ilk dijital moda markasıydı.

Daha önce DressX, moda markası için sanal moda başlatmak için H&M ile işbirliği yaptı. Ayrıca LVMH’nin 2022 İnovasyon Ödülü için finalist oldu.

Bu ortaklık, eskiden Facebook Inc olan Meta’nın bu yıl 1 Eylül’de Novi kripto para dijital cüzdanını kapatacağını açıklamasının ardından geldi.

Sosyal medya devi, şimdiden kullanıcılara fonlarını bir an önce çekmelerini tavsiye etti ve 21 Temmuz’dan itibaren kullanıcıların hesaplarına para ekleyemeyeceklerini bildirdi.

Ayrıca, Blockchain.News’in bildirdiğine göre, Meta’nın Facebook’unun, takas edilemeyen belirteçlerin ( NFT’ler ) platformuna entegrasyonu için denemelere başladığı bildirildi. 

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, özel erişim verilen kullanıcılar NFT’lerini yeni bir sekme altında profillerine ekleyebilecekler. Raporda, tıpkı Instagram’da olduğu gibi NFT’lere de bir ‘dijital koleksiyon’ etiketi ekleneceği detaylandırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu