Teknoloji

Yeni iOS 16 pil yüzdesi bazı iPhone modellerinde mevcut değil

Apple, yeni iOS 16 güncellemesinde durum çubuğu için pil yüzdesi göstergesini kullanıma sundu, ancak bazı iPhone modelleri bunu desteklemiyor.

Yeni iOS 16 pil yüzdesi bazı iPhone modellerinde mevcut değil

 

Apple, yeni iOS 16 güncellemesinde durum çubuğu için pil yüzdesi göstergesini kullanıma sundu, ancak bazı iPhone modelleri bunu desteklemiyor.

Apple iOS 16 bir dizi yeni özellik sunuyor, ancak küçük ama etkili bir özelliği hayata döndürüyor. Durum çubuğuna geri dönüş yapan pil yüzdesidir. Önceki emsalinden biraz farklı olmasına rağmen, pil yüzdesi yeni iPhone yazılımına hoş bir dokunuş ve çoğu iPhone kullanıcısının görmeyi dört gözle beklediği bir şey. Ama herkes ona sahip olamaz.

iOS 16‘daki yeni pil yüzdesi göstergesi, belirli iPhone modellerinde kullanılamayacak. Apple, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini’nin yeni pil seviyesi göstergesini desteklemeyeceğini onayladı. Bahsedilen bir sebep yok ancak mini iPhone modellerinin neden göstergeyi desteklemediğini tahmin etmek kolay. Ekranları küçüktür, bu nedenle sağ tarafta ne kadar boş alan varsa, biraz daha büyük bir pil simgesini yerleştirmek için yeterli değildir.

yeni ios 16 pil yüzdesi bazı iphone modellerinde mevcut değil

Neden iPhone XR ve iPhone 11?

Ancak iPhone XR ve iPhone 11’in neden hariç tutulduğunu anlayamıyorum. Çentikleri iPhone 12’ninki kadar geniş, yani boyut hakkında hiçbir soru yok. iPhone XR’nin eski bir telefon olduğu gerçeğini görmezden gelsem bile, iPhone 11 nispeten daha yeni ve en çok satan modeller arasında olduğu için neden bir parçası değil?

Apple’ın şu anda bir cevabı yok ve olmayacak. Ancak durum çubuğundaki yeni pil seviyesi göstergesi, Apple’ın çentik eleştirmenlerini nasıl yatıştırmaya çalıştığıdır. Apple çentiği tanıttığında, yalnızca temel simgelerin orada kalması için belirli durum çubuğu öğelerini Kontrol Merkezine taşıması gerekiyordu. Ancak pil yüzdesi göstergesinin uygulanması da bazı tartışmalara neden oldu. Yüzde değişirken, pil seviyesinin görsel temsili aynı kalır; bu, doldurulmuş bir simgedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu