Kripto Para

Yerleşik Perakende Markaları, NFT Devrimini Destekliyor

Fungible olmayan token (NFT) endüstrisi, mütevazi başlangıcından bu yana çok yol kat etti. DappRadar tarafından hazırlanan 2021 Dapp Industry Report , NFT ticaret hacminin 2021’de 23 milyar doları aştığını ortaya koydu.

Blockchain oyun, metaverse ve Web3 alanlarında NFT’lere olan talebin artmasının yanı sıra, NFT’leri benimseyen ana akım perakende markalarının sayısında önemli bir artış oldu. Bir yıldan kısa bir süre içinde, Nike, Adidas, Gucci ve Gap gibi dünyaca ünlü markalar, Web3 ve metaverse yolculuklarının ilk adımı olarak NFT alanına girdiler.

Lüks marka Hermès , ivmeye ek olarak, kendi Web3 yolculuğuna çıkarak NFT’ler , kripto para birimleri ve metaverse için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) ticari marka başvurusunda bulundu.

McKinsey’in 2022 Moda Durumu raporu, NFT’lerin 2022’de perakendeciler için büyük olasılıkla ana akım haline geleceğini gösteriyor. Fütüristik perakende dünyasında, pazarın hızlı büyümesi ve sayısız kâr ve marka bilinirliği nedeniyle varlıkların dijital satışının temel bir unsur haline gelmesi bekleniyor. sunduğu fırsatlardır.

Bu arada Binance NFT Marketplace gibi kullanımı kolay platformlar, markalar ve tüketiciler için giriş engellerini azaltmada önemli bir rol oynuyor. Bu noktanın altını çizen İsviçre merkezli lüks saat markası Franck Muller, dijital giyilebilir ve fiziksel saat koleksiyonunu piyasaya sürmek için Binance NFT ile iş birliği yaptı. VERTU Paris, markanın 22. yıl dönümünü kutlamak için özel bir NFT satış süreci aracılığıyla yeni amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürmek için Binance NFT ile güçlerini birleştirdi.

Buna göre, daha fazla ana akım markanın NFT’leri mevcut iş modellerine entegre etmeye devam etmesi sürpriz olmamalı.

NFT’ler, Web3 ile meta veri tabanı arasındaki bağlantı noktalarıdır, bu nedenle büyük şirketler bunları denemeye heveslidir. Ayrıca, tüketici davranışı da önemli bir değişim geçirdi, satın alan nüfusun çoğunluğu artık teknoloji meraklısı milenyumlar ve genç nesiller tarafından yönetiliyor.

yerleşik perakende markaları, nft devrimini kucaklayan girişimleri takip ediyor

Nike “Sadece Yaptı”

Nike gibi erken benimseyenler, NFT’leri iş modellerine entegre etmenin faydalarını şimdiden elde ediyor. Nike’ın NFT’lerine olan talep, şirketin geçen yıl Aralık ayında NFT girişimi RTFKT’yi satın aldığını açıklamasının ardından patladı.

Devam eden düşüş koşullarına rağmen Nike, dijital emtia satışlarından en yüksek kazancı kaydeden dünyanın ilk ana akım perakende markası olarak yeni bir rekor kırdı. Dune Analytics ve NFTGators tarafından hazırlanan son rapora göre , Nike ile ilgili tüm NFT projelerinden elde edilen kümülatif kazanç 185 milyon doları aştı.

Ve Nike bu listedeki tek büyük isim değil. Dolce & Gabbana yaklaşık 25 milyon dolar kazanırken, Gucci, Adidas, Tiffany, Budweiser, Lacoste ve diğerleri de son birkaç ayda NFT satışlarından milyonlar kazandı.

Web3 ve Metaverse Startup’ları Yarışa Katılıyor

Özellikle NFT’ler için bu umut verici büyüme, yalnızca büyük markalarla sınırlı değil. Aslında, blockchain oyunları, kazan-kazan (P2E), Web3 ve metaverse endüstrilerinde artan sayıda yükselen startup, yeni kullanım durumlarının ve daha fazla faydanın kilidini açarak NFT anlatılarını yeniden tanımlıyor ve bu da daha fazlasını çekiyor. kullanıcılar (ve markalar) blok zinciri teknolojisini denemek için.

Uzaydaki yenilikçiler arasında Singapur merkezli bir girişim olan Affyn var. Affyn kısa süre önce, Artırılmış Gerçeklik (AR), mobil coğrafi konum ve blok zinciri teknolojisinden yararlanan, oynaması ücretsiz bir oyna ve kazan oyunu içeren Nexus World metaverse projesini açıkladı. Mobil coğrafi konum tabanlı oyun, özellikle Pokemon Go’nun piyasaya sürülmesinden sonra, son birkaç yılda önemli ölçüde popülerlik kazandı.

Affyn, oyun içi NFT’leri diğer Web3 ve metaverse platformlarında kullanılabildiği için öne çıkıyor. Bunun da ötesinde, platformun yerel $FYN jetonu, diğer şeylerin yanı sıra seyahat, yemek, eğlence ve yaşam tarzı gibi çok çeşitli gerçek dünya harcamalarını doğrudan ödemek için kullanılabilir.

Mevcut piyasa koşullarına rağmen, Affyn’in sınırlı sayıda NFT koleksiyonu büyük talep gördü. NFT’lerin ikincil satış fiyatı 156$’lık ilk satış fiyatına kıyasla 3.000$’a ulaştı.

NFT alanını sarsan başka bir oyun , ünlü Snake IO oyununa yeni bir dokunuş katan yetenekli tabanlı çevrimiçi çok oyunculu bir P2E oyunu olan Snook’tur Diğer kazan-kazan oyunlarından farklı olarak, Snook’taki oyun içi NFT’nin değeri, doğrudan oyuncunun becerilerinden etkilenir. Beceri ne kadar yüksek olursa, mevcut standartlardan oldukça farklı olan NFT’nin değeri o kadar yüksek olur, bu sayede NFT’lerin değeri esas olarak vızıltı ve spekülasyon tarafından yönlendirilir.

Snook ekibi , tekliflerini daha da genişletmek için yakın zamanda Big Boys Table (BBT) adlı yeni bir oyun modunu başlattı . BBT, projelerin topluluk üyeleriyle etkileşime girebileceği markalı ve jetonlu bir sistemdir. Snook’un BBT temalı odaları ile projeler, markalı oyun içi varlıkları tasarlama seçeneği, jetonlarla desteklenen kapılı odalar ve kullanıcıların turnuvalar ve hatta kendi odalarını oluşturmalarına izin verme dahil olmak üzere çeşitli özelleştirmelere erişim sağlar.

Polygon blok zincirinin üzerine inşa edilmiş önde gelen oyunlardan biri olan Snook, işletmelerin ve kuruluşların dengeli oyunlaştırma, katılım ve teşvikler karışımı yoluyla tüketicileriyle daha iyi bağlantı kurmasını sağlamak için tekliflerini sürekli olarak genişletiyor.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

Son olarak, Decentraland metaverse’nin en popüler oyun ve kendi oyun stüdyosu olan Decentral Games var. Binance, Polygon, Decentraland, HashKey Group, GBV ve sektördeki diğer tanınmış isimler tarafından desteklenen Decentral Games, kısa süre önce metaverse reklam kampanyaları için ödeme devi Mastercard ile ortaklık kurdu. Decentral Games Ice Poker, Decentraland’deki toplam kullanıcı trafiğinin yaklaşık %60’ını tek başına kullanıyor.

Decentral Games, tüm sektörde gelir getiren birkaç projeden biridir. Ağustos ayının ilk iki haftasında – daha geniş kripto piyasasının kaydığı sırada, Decentral Games ICE Poker turnuva modunu başlattı, ICE Poker mobil versiyonu için bir alfa testi yaptı ve yaklaşık 89.000 $ gelir elde etti . Merkezsiz Oyunlar Hazinesi şu anda yaklaşık 19 milyon dolar değerinde DG tokenine sahip – geçen yılın iki katından fazla.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu