Teknoloji

YouTube, içerik oluşturuculara Shorts’tan para kazanmaları için daha fazla yol sunuyor

YouTube, kısa biçimli video uygulaması Shorts'u, milyonlarca içerik oluşturucunun Shorts'ta oluşturulan reklam parasından pay almasına yardımcı olacak ortak programının bir parçası haline getirecek. YouTube da yapıyor

YouTube, içerik oluşturuculara Shorts’tan para kazanmaları için daha fazla yol sunuyor

 

YouTube, kısa biçimli video uygulaması Shorts’u, milyonlarca içerik oluşturucunun Shorts’ta oluşturulan reklam parasından pay almasına yardımcı olacak ortak programının bir parçası haline getirecek. 

The Verge’in bildirdiğine göre YouTube, iş ortağı programına katılmaya uygun olmayan içerik oluşturucuların ipuçları, abonelikler ve ürün satışları yoluyla para kazanmasını da kolaylaştırıyor.

Amaç, Çinli rakibi TikTok’tan daha iyi para kazanma seçenekleri sunmak ve daha fazla içerik oluşturucuyu Shorts’a geri getirmek. 

Bugüne kadar YouTube, içerik oluşturucu fonları, alışveriş ve ipuçları yoluyla Shorts’tan para kazandı.

Geçen yıl YouTube, Shorts kullanan içerik oluşturuculara ödeme yapmaya başlamak için 100 milyon dolarlık bir fon duyurdu.

youtube-shorts

YouTube Shorts, her ay oturum açmış 1,5 milyardan fazla kullanıcı tarafından ve günlük 30 milyardan fazla izlenmeyle izleniyor.

TikTok çağında, Google’a ait YouTube Shorts hızla yetişiyor ve şirket, kısa video yapma platformunda erken para kazanma çabalarında cesaret verici sonuçlar gördü.

Alphabet’in (Google’ın ana şirketi) Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş İşletme Sorumlusu Philipp Schindler, Temmuz ayında tüketicilerin kısa biçimli videoları artırdığını ve tükettiğini ve bunu YouTube da dahil olmak üzere birden çok platformda gördüklerini söyledi.

Cache Nedir?

“YouTube’da iyi bir kullanıcı etkileşimi görmeye devam ediyoruz. Shorts’un para kazanma konusundaki erken sonuçları da cesaret verici ve buradaki fırsatlardan heyecan duyuyoruz, ”dedi Schindler analistlerle yaptığı görüşme sırasında.

“Fırsat için heyecanlıyız” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu