Teknoloji
Trend

Youtube Music Kullanıcılarına Müjde! Artık Karaoke Özelliği Var

Son dönemde Türkiye’de de çok sayıda kullanıcıya ulaşan Youtube Music platformu yeni güncellemelerle dikkatleri üzerine çekiyor. Platformun daha kullanışlı ve ilgi çekici olması için yenilikler yapan Youtube Music ekibi bu sefer karaoke özelliğini gündeme getirdi. Yapılan son güncelleme ile Youtube Music uygulamasının menü ve arayüzü değişti. Önde gelen müzik platformu aynı zamanda yapay zeka desteği ile daha işlevsel bir hale geldi. Tüm bu özelliklerin ardından Youtube Music kullanıcıları artık sevdikleri şarkılarda karaoke özelliğini kullanabilecek.

Youtube Music’te Karaoke Özelliği

Youtube Music bir süredir yapay zeka destekli projelerle platformun daha kullanışlı hale gelmesi için çalışıyordu. Bazı kullanıcılar, pilot uygulama kapsamında Casting UI üzerinde şarkı sözlerinin canlı olarak akmasını takip edebiliyordu. Söz konusu güncelleme ile birlikte artık albüm resmi, şarkı adı ve sanatçı ekranın ortasından alındı ve sağ kenarda kendine yer buldu. Albüm bilgileri ekranın kenarında kalırken orta ve sol bölümde ise daha büyük bir şekilde şarkı sözlerine yer ayrıldı. Bu sayede Youtube Music kullanıcıları severek dinledikleri şarkının sözlerini karaoke modunda akan yazı şeklinde takip edebilecek.

Youtube Music Arayüzü Değişti

youtube music arayuzu degisti

Reddit kullanıcısının fark ettiği yeni özellik, Youtube Music kullanıcılarının da dikkatinden kaçmadı. Sosyal medyada çok konuşulan bu karaoke özelliği Youtube TV uygulaması ile birlikte sunuluyor. Beyaz fon üzerinde şarkı sözleri şarkının melodisine eşlik ederek ekranda kaymaya devam ederken kullanıcın arka plan resmi ise menüde bulanık halde arayüz tabanını oluşturuyor. Youtube Music’in yeni güncellemesi ile birlikte sunulan bu özellik şarkı bittiğinde şarkının söz yazarlarını da ekranda gösteriyor.

Youtube Music Şarkı Sözüne Odaklandı

Öte yandan şarkı sözü olmayan içeriklerde ve müziklerde ise Youtube Music’in eski teması görülüyor. Son dönemde şarkı sözlerine büyük bir önem veren Youtube Music platformu, bu konuda büyük bir anket düzenledi. Anket katılımcılarına şarkı sözlerinde iyileştirmeler seçeneğine yer veren şirketin bu konuda yeni adımlar atması bekleniyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu