Yazılım

YouTube Premium İptal

YouTube premium iptal işlemini gerçekleştirmek için kullanıcı bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından takip edilen YouTube kanalı son derece başarılı uygulamalardandır. Hem web hem de akıllı cihazlar üzerinden takip edilebilen uygulama son yıllarda milyonları bulan kullanıcı sayısına ulaşmış durumdadır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de kullanıcılara sunulan hizmetlerin reklam içeriyor olmasıdır.

Milyonlarca içeriği barındıran YouTube, reklamsız olarak izlenmek istenildiğinde ise premium seçenekleri öne çıkmaktadır. Belirli bir miktar yatırım ile uygulamayı premium standartlarda izlemek ve takip etmek mümkün olabilmektedir. Bundan dolayı uygulamayı reklamsız izlemek istenildiğinde premium çok avantajlı olsa da belirli bir süre sonra iptal işlemi yapmak gerekebiliyor. YouTube premium iptal işlemi de kullanıcılar tarafından merak edilen detaylardan biridir.

 

YouTube Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

YouTube premium iptal işlemini iptal etmek kullanıcıların tüm YouTube içeriklerini yeniden reklamlı şekilde izleyecekleri anlamına gelir. Aynı zamanda verilen tüm ayrıcalıklardan da yararlanamamak olarak açıklanabilir. Üyelik iptalini telefon ya da web üzerinden yapabilmek mümkündür. Bunun yanında aboneliği iptal etme işlemi yaptığınızda ödeme döneminin sonuna kadar yine kullanmaya devam edersiniz. Yani iptali ödeme dönemi gelmeden yaparsanız dönem bitene kadar kullanabilirsiniz. YouTube premium üyelik iptali konusunda şu detaylara dikkat etmek gerekir:

 • İptal işlemini gerçekleştirmek için önce YouTube sayfasını açmanız gerekiyor. Bu sayfayı açarken Google hesabınız ile açmış olmaya dikkat etmelisiniz.
 • Aynı zamanda bu Google hesabının YouTube Premium hesap ile ilişkilendirilmiş olmasına da dikkat etmek önem taşımaktadır.
 • Daha sonra sağ üst kısımda yer alan profil kısmına tıklamalısınız.
 • Ödemeler ve Üyelikler alanına giriş yapmalısınız.
 • Buradan da YouTube Premium alanını görmeniz gerekiyor.
 • Abonelik isminin altında Yönet kısmı karşınıza gelecektir. Bu İptal Et olarak da karşınıza gelebilir.

İptal işlemi için tüm yönergeleri takip ettikten sonra yapılan işlemi onaylamanız gerekiyor. Eğer aboneliğin ödeme dönemi öncesinde bu işlemi yapmışsanız böyle bir durumda yeni ödeme dönemi gelene kadar abonelik avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz.

 

Premium YouTube İptal Edince Para İadesi

Premium YouTube iptal edilince para iadesi durumu söz konusu olmamaktadır. Kişiler iptal işlemlerini eğer ödeme gününden önce yaparlarsa yine premium olarak kullanmaya devam ederler. Yeni ödeme döneminde ödeme yapılmaması ve iptal gerçekleşmesi halinde kişilerin premiumu kullanma şansı bulunmaz. Bundan dolayı premium youtube kullanan kişiler para iadesi alabilme imkanına sahip değildirler.

Abonelik iptal edilir ise ödenilen ayın iadesi olmamaktadır. İptalden sonra bir önceki ayın ödeme döneminde kişiler yeniden faturalanmamaktadırlar. Bununla birlikte bir sorun ya da ihtiyaç durumunda kişiler YouTube müşteri hizmetlerine de ulaşabilirler. İptal ve para iadesi gibi konularda güncel yönergeler sunulabilir.

 

Telefonda YouTube Abonelik İptali

Youtube yalnızca web üzerinden erişim sağlanan uygulamalardan değildir. Aynı zamanda telefon üzerinden de internet bağlantısı var ise ulaşılabilmektedir. Bunun yanında premium üyeler internet bağlantısı olmadan da sisteme girebilir ve içeriklere erişebilir. Kullanıcılar son derece yüksek bir avantaj ile aboneliklerini yapabilir ve bu süreçte abonelikten yararlanabilirler. Ancak aboneliklerini bitirmek istediklerinde iptal işlemi gerçekleştirilmesi gerekir.

Youtube premium abonelik iptali kişilerin telefon üzerinden de rahatlıkla yapabilecekleri bir işlemdir. Ancak bu işlemi Android ve iOS cihaza göre yapılması gerekir. Her iki cihazda işlemler farklılık gösterebilmektedir.

 

YouTube Premium İptal Etme Android

Android telefon kullanıcıları premium hesabı iptal etmek istediklerinde yine abonelik hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Bu işlemi yaparken abonelik türüne de önem vermek gerekiyor. Çünkü kullanıcıların aldıkları Youtube premium ve youtube music premium birbirinden farklı aboneliklerdir. Android cihazlar üzerinden iptal işlemlerinizi şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

 • İptal işlemini yapabilmek için ilk olarak youtube uygulamasını Google hesabını kullanarak açmak gerekiyor.
 • Sonraki adımda sağ üst kısımda yer alan profil kısmına tıklamak gerekir.
 • Abonelikler ya da üyelikler kısmına girerek buradan aboneliğinizi göreceğiniz kısmı tıklamalısınız.
 • Yönet kısmına girerek abonelik iptali için gerekli olan talimatları izlemeniz gerekiyor.
 • İptal işlemini tamamlamak için tüm bilgileri sağlamalı ve sonra yapılan işlemi onaylayarak kaydetmelisiniz.

Bu işlemi yaptığınızda yine ödeme dönemi sonuna kadar aboneliğinizi olduğu şekli ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

YouTube Premium iOS İptal Etme

YouTube premium kullanıcıları çeşitli nedenlerle premium haklarını iptal edebilirler. Böyle durumlarda premium iptali konusunda dikkat edilmesi gereken birçok önemli faktör bulunmaktadır. Öncelikle iptali yaparken geri ödeme alınmadığını belirtmek gerekiyor. Yalnızca ödeme yapılan ay ya da yıl boyunca aboneliği kullanabilirsiniz. Sonraki ödeme döneminde ise yeni bir fatura uygulanmaz.

YouTube Premium üyeliğini iOS hesaplarda iptal ettirmek isteyen kişiler öncelikle Apple kimlikleri ile Ayarlar kısmına girmelidir. Burada Apple Kimliği ile oturum açılması önemlidir. Daha sonra iTunes ve App Store kısmına girmeniz gerekiyor. Apple Kimliği’ne dokunun ve buradan da Görüntüle Apple Kimliği kısmını tıklayın.

Abonelikler kısmına tıklayın ve aboneliği bularak iptal işlemlerini başlatın. İptal yönergelerini takip ederek yapılan işlemleri onaylayın. Daha sonra da işlemleri kaydetmeniz gerekir. Bu işlem sonrasında yeni fatura döneminde fatura gönderimi gerçekleşmez.

 

YouTube Premium İptal Edemiyorum

YouTube premium iptal edemiyorum sorunu yaşayan kişiler bu problemi birtakım nedenlere dayalı olarak yaşamaktadır. Öncelikle kullanıcıların doğru bir hesap ile oturum açtıklarından emin olmaları gerekiyor. Daha sonra abonelik sürecinin bitiş tarihini kontrol etmek önemlidir. İptal işlemi her zaman ödeme dönemi sonunda geçerli olmaya başlar. Tarayıcı ya da uygulamanın güncel olmasına da dikkat edilmesi gerekiyor. Hesabı kullandığınız ödeme yöntemi ile ilişkilendirilmiş olması da önemlidir. Bu durumlarda herhangi bir sorun ya da eksiklik var ise kişiler üyeliklerini iptal edemeyebilirler.

 

Google hesap silme makalemiz yayında takipte kalın.Youtube Premium Öğrenci alma rehberimiz yayında

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu