Yazılım

YouTube Premium Öğrenci

YouTube premium öğrenci paketi, öğrenciler arasında son derece popüler paketler arasında yer almaktadır. Öğrencilere uygulanan indirimler sayesinde her öğrenci premium paketlerden en iyi şekilde yararlanabilmektedir. Ancak öğrenciler YouTube premium öğrenci paketini nasıl almaları gerektiğini bilemeyebilir. Bunun yanında bu hesabı iki kişinin kullanıp kullanamayacağı da merak edilen detaylar arasında yer almaktadır.

Öğrencilerin kullandıkları birçok dizi ve müzik platformu bulunmaktadır. Ancak bu platformlar arasında en çok tercih edilen genel olarak YouTube platformudur. Uygulamayı kullanmak isteyen kişiler özellikle reklamları izlemek istemediklerinde premium seçeneklere yönelmeyi tercih etmektedirler. Böyle durumlarda premium ücretleri karşısında da öğrenci kampanyaları çok daha avantajlı olabilmektedir.

Youtube premium içeriklerini izlemek ve mobil cihazlarda da videolar indirmeye olanak tanıyan bir uygulamadır. Sayısız avantajı vardır ve kişiler de reklamsız olarak bu videoları izlemek istediklerinde cüzi bir ücret ödeyerek YouTube premium avantajlarından yararlanabilmektedirler. Bununla birlikte abonelikler farklı türlerde yapılabilmektedir. Bireysel, aile, öğrenci olmak üzere farklı abonelik türleri bulunmaktadır.

Dns Değiştirme için rehber aramanız gerek yok yeni yazımız yayında!

YouTube Premium Öğrenci Üyeliği Var mı?

YouTube premium öğrenci üyelerinin var olup olmadığı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü genel olarak internet ortamındaki online platformlar öğrencilere özel kampanyalar düzenlemektedir. Bu platformlardan birisi de YouTube kanalıdır. YouTube kanalına üyelik işlemlerinizi yaptığınızda oldukça profesyonel düzeyde hizmet alabilirsiniz.

Öğrenci premium hizmetini değerlendirmeye alan kişiler kayıtlarını yaptıklarında normal premium üyeliklerden çok daha düşük fiyata YouTube izleme imkânı bulabilirler. Aynı zamanda premium avantajlarından da yararlanabilmektedirler. Ancak bunun için öğrenci olduklarını belirtmeleri gerekir.

 

Öğrenci YouTube Premium Kaç TL?

YouTube premium öğrenci fiyatları her sene güncellenmektedir. Yılın başında yapılan güncellemeler tüm sene boyunca geçerli olur. Bu nedenle Bir önceki yılın fiyatları ile bir sonraki yılın fiyatları birbiriyle aynı olmaz. Öğrencilere özel olarak hazırlanan kampanya doğrultusunda kişiler çok daha uygun fiyata YouTube avantajlarını değerlendirebilme şansı bulabilmektedir. Öğrenci YouTube premium kaç TL sorusu da bu bakımdan önem taşımaktadır. Lise ve üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği bu avantaj sayesinde kişiler YouTube’a uygun fiyatlarla premium üye olabilmektedir. Youtube genel fiyatları şu şekildedir:

 • 1 aylık öğrenci Youtube premium: 19,49 TL
 • 1 yıl bireysel abonelik 299.99 TL
 • 1 aylık aile (5 kişilik) premium 59,90 TL
 • 1 aylık bireysel abonelik 29,99 TL

Bu bilgiler ışığında kişiler rahatlıkla premium üyeliklerini yaptırabilme şansı bulabilirler.

 

Youtube Premium Öğrenci Nasıl Yapılır?

YouTube öğrenci premium yapabilmek için kişilerin öncelikle öğrenci olması gerekir. Normal bireyler herhangi bir eğitim kurumuna kayıtlı değillerse böyle bir durumda öğrenci olarak premium alamayabilirler. YouTube premium öğrenci avantajlarından yararlanabilmek için premium kaydınızı şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Öncelikle YouTube hesabına giriş yapmanız gerekiyor.
 • Daha sonra YouTube premium hesap sayfasına girmeniz gerekiyor.
 • Buradan youtube.com/premium/student linkine girmelisiniz.
 • Ücretsiz deneyin kısmını seçmelisiniz.
 • Buradan okulun SheerID tarafından doğrulanması gerekiyor. Bunun için de okul bilgilerini girmelisiniz.
 • Doğrulama sırasında okul yok ise öğrenci belgesi de yüklenebilir.
 • Ödeme yapmak için bir ödeme yöntemi seçmeniz gerekiyor.
 • Daha sonra satın al kısmına tıklayarak premiumu aktif hale getirebilirsiniz.

Bu aşamaları takip ettiğinizde YouTube’un premiumundan yararlanabilirsiniz. Ancak üyeliğinizin bitmesi durumunda yeniden kayıt yapmanız gerekir. Eğer yeni kayıt döneminde öğrencilerinin sona ermişse öğrenci premium alamazsınız. Böyle bir durumda premium üyeliğinizi devam ettirmek isterseniz bireysel olarak yeniden başvuru yapmanız gerekmektedir.

 

YouTube Öğrenci Premium Yenileme

YouTube öğrenci premium yenileme işlemi ödeme dönemini sona erdikten sonra yapılır. Aylık veya yıllık olarak yaptığınız ödeme sonrasında eğer süreniz dolmuşsa yeniden ödeme yaparak premium sürenizi uzatabilirsiniz. Ancak yenileme işlemi yaparken mutlaka öğrenciliğinizin devam ediyor olması gerekir. Öğrenciliğinizin devam etmemesi halinde yenileme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Kişiler öğrenci üyelikleri ve indirimli olan kampanyalardan yararlanabilmek için durumlarını doğrulamalıdır. Öğrenci durumunu yeniden doğrulamadan premium yenileme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer öğrendi durumunun sona ermesine 30 gün süre kalmış ise yenileme işlemine kolayca başlayabilirsiniz.

Öğrenci durumunu ne zaman sona ereceğini öğrenmek ya da öğrenci üyeliğini yenilemek gibi konular için http://youtube.com/purchases sayfasını ziyaret etmek gereklidir. Bu süreçte doğrulama işlemleri konusunda kişiler yardıma ihtiyaç duyarlar ise customerservice@sheerid.com adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir. Üyelik ile ilgili olarak yardıma ihtiyaç duyan kişiler YouTube destek ekibi ile iletişime de geçebilmektedirler.

 

YouTube Öğrenci Üyeliğinin Sonlandırılması

YouTube öğrenci üyeliğinden kişiler en fazla 4 yıl yararlanabilmektedir. Bu süre dolduğunda üyelik sonlandırılmaktadır. Aynı zamanda her senenin sonunda da öğrenci fiyatlandırmasına bağlı olarak uygun görülmemesi halinde abone olarak kalmaya devam etmek isteyebilir. Böyle durumlarda da kişiler normal fiyat üzerinden ödeme yapmaya devam etmektedir.

Öğrencilerinin kanıtlanmaması halinde üyelik otomatik olarak düşecektir. Her yıl doğrulama yapılması da öğrencilerin üyeliğini devam ettirmesi için gerekli olan konulardan biridir. Ancak 4 yıl süre sonunda kişiler normal tarife üzerinden ücret ödemeye devam ederek premium kullanabileceklerdir.

 

YouTube Premium Öğrenci 2 Kişi Kullanabilir mi?

YouTube premium öğrenci üyeliği bu hizmetin verildiği yükseköğrenim kurumunda kayıtlı olan öğrenciler tarafından alabilmektedir. Birden fazla kişinin kullanması gereken durumlarda aile paketi tercih edilebilir. Aile paketlerinde 5 kişilik kullanımlar mevcuttur. Bu paketler birden fazla kişi tarafından kullanılabilmektedir.

Youtube öğrenci premium hesabı alan kişiler farklı cihazlarda bu hesaplarını kullanabilmektedirler. Aynı hesap birden fazla cihazda açıldığında üyelik rahatlıkla kullanılabilmektedir. Aynı anda birden fazla cihazda kullanılabiliyor olması da YouTube premium öğrenci paketinin sağlamış olduğu önemli avantajlardan biridir. Kişiler kendi kullanım amaçlarına uygun olarak farklı paketleri tercih edebilirler. Ancak öğrenci paketi için eğitim gördüğünüz kurumu kayıt sırasında belirtmeniz gerekir.

 

YouTube Premium İptal etmekte zorlanıyor musunuz? Makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu