Teknoloji

YouTube Premium, Resim İçinde Resim modunu tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına getiriyor

PiP özelliği, kullanıcıların desteklenen bir YouTube videosunu yeniden boyutlandırılabilen ve hareket ettirilebilen küçük, küçültülmüş kayan bir pencerede izlemesine olanak tanır.

Apple’ın dünyanın dört bir yanındaki iPhone ve iPad kullanıcıları, popüler PiP (Resim İçinde Resim) özelliğiyle artık video akışı uygulamasının keyfini çıkarabilecekler. Bu, kullanıcıların cihazdaki diğer uygulamalara erişirken video izlemesine olanak tanır. Bu özellik yıllardır YouTube Android uygulamasında mevcutken, iOS tabanlı cihazlar artık özelliğe kavuşuyor.

YouTube, geçen Haziran ayında ABD’de bir iPhone veya iPad kullanan Premium abonelere PiP modunu sundu, ancak bu özellik diğer bölgelerdeki iOS cihazlarına ulaşmadı. ABD’deki kullanıcılar, iPhone ve iPad’de Premium abonelik olmadan müzik dışı videolar için PiP özelliğini kullanmaya devam edebilir.

PiP özelliği, desteklenen bir videoyu küçük, simge durumuna küçültülmüş bir pencerede izlemenizi sağlar. Bu aynı zamanda kullanıcının tercihlerine göre yeniden boyutlandırılabilen ve aynı zamanda hareket ettirilebilen kayan bir penceredir. İkinci özellik, özellikle dokunma, kaydırma ve uzun basma gerektiren diğer etkileşimli uygulamaları açık tutarken izleyicilerin bir videonun keyfini çıkarmasına yardımcı olduğu için gerçekten kullanışlıdır. Netflix ve Disney+Hotstar gibi birçok uygulama, iOS cihazlarda PiP’yi zaten destekliyor. Bu özellik YouTube’da da uzun süredir bekleniyordu.

iphone
Premium üyeliğiniz varsa ve PiP özelliği için uygunsanız, bunu ayarlardan açabilirsiniz. Ayarlar/ Genel/’e gidin ve YouTube uygulamasında Resim içinde Resim geçişini açın.

Apple, 2021’de App Store’da 1,5 milyar dolarlık dolandırıcılık işlemlerini durdurdu

PiP modunu kullanmak için uyumlu bir video oynatılırken YouTube uygulamasından çıkmanız yeterlidir. Bunu, iOS cihazlarda ana ekrana gitmek için ekranın altından yukarı kaydırarak, Android telefonlarda ise alttan kaydırarak/’ana sayfa’ düğmesine basarak yapabilirsiniz.

YouTube, özelliğin önümüzdeki birkaç gün içinde iPhone’lara ve iPad’lere yayılacağını söyledi, bu nedenle henüz almadıysanız, özelliği yakında görmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu