Kripto Para

Yükselmesi Beklenen Kripto Para Seçenekleri

Yükselmesi beklenen kripto para beklentisi kripto piyasasında hep merak edilen bir konudur. Öncelikle hiçbir beklentiyi yatırım tavsiyesi olarak görmemek gerekir. 2023 yılında bile kripto para piyasası hala canlı hala işlevseldir. İlgiyle takip edilen kripto sektörü nereye varacak, ne aşamaya gelecek?

Piyasa o kadar genişledi ki artık çok sayıda kişi kendine bir kripto hesabı açtı. Kripto para piyasasında hemen her şey olabilir. Herkesin en büyük hayali zengin olmak ama doğru hamleleri bulmak biraz vakit alabilir.

Yükselmesi beklenen kripto para beklentileri de böyledir. Uzmanlar, kriptoya kafa yoranlar piyasayı biraz kokladıklarında olabileceklere dair öngörüde bulunabilir. Elbette bu tavsiyelere yatırımcı gözüyle bakıp bakmamak kişisel kararınıza kalmıştır.

Kripto piyasasında yatırımlarınızı kaydırabileceğiniz gelecek vadeden coinler arıyorsanız 2023 yılı için sizi mutlu etme ihtimali olan seçenekler vardır. Şimdi gelin bu seçeneklere hep birlikte göz atalım.

2023’de Hangi Coin Yükselir?

Bu noktada size çeşitli analizler sunan web siteleri, sosyal medya hesapları veya bloglar bulabilirsiniz. Size yüksek getiri saplayacak bir kripto yatırımı belki de uzağınızda değildir. Uzmanların yorumladığı ve 2023 yılında yükselmesini beklediği birkaç altcoini şöyle sıralayabiliriz.

AiDoge Logo, kripto piyasasına girdiğinden beri yükselim umudu olan coinlerdendir. Şu an itibariyle baktığımızda 1 AiDoge Logo $0,000000000313822 işlem görüyor. Alt yapısı güçlü, yükseliş vadeden coinlerdendir. Piyasaya ilk çıkışında 1 hafta da 2 milyona yakın yatırım toplayabilmiştir.

Metacade (MCADE) şu an da yükselişte olan ve 2023 yılı içinde yükselmesi beklenen coinlerdendir. Metacade (MCADE) güncel olarak $0,02238588 üzerinden işlem görmektedir. Piyasaya çıkışı ile birlikte ilk 10 hafta içerisinde 5 milyon yatırım çekmiştir. Metacade ekosistemine bağlı bu token yatırım yapılabilecek altcoinlerin içinde öneriliyor.

2023 yılında umut veren coinlerden biri de Polygon (MATIC) olarak öngörülebilir. Şu anda yükselişte olan bu coin $0,929435 üzerinden işlem görmektedir. Ethereum tabanlı bir yerel kripto para birimidir. $8.638.826.788 miktarında piyasa değerine sahiptir. Yükselme umudu olan bir kripto coin arayanlar bu para için yapılan analizleri de okuyabilir.

Şimdi de Bitcoin ile yarışabilecek kadar güce sahip olan Ethereum’a gelelim. Ethereum platformunun kendi para birimi olan bu coin şu an $1.851,33 üzerinden işlem görmekte ve yükseliştedir. Ethereum 120 milyon arzla $222.523.128.341 piyasa değerine de sahiptir.

AVAX 1000 Dolar Olur mu?

AVAX işlem verimliliği yüksek akıllı sözleşme blok zincirlerinden biridir. Hızlı bir o kadar düşük maliyetli ve çevre dostudur. Şimdilerde ise $14,65 üzerinden işlem görüyor. Toplam arzı 430.676.209’u bulurken piyasa değeri $4.901.984.022’a ulaşmıştır.

Yatırımcılar büyük vaatleri ve olasılıkları sever. Her yıl gelecek vadeden coinleri öğrenmek istemeleri de bu yüzdendir. AVAX da bu gelecek vadeden coinlerin başında geliyor. AVAX genel seyrine bakıldığında değişim grafiğini biraz hareketli görüyoruz.

Ani düşüşler, tekrar yükselişler bize istikrar belirtisi göstermese de piyasaya yeni coinler çıktıkça AVAX’ın da bazı sınırları zorlayabileceğini söyleyebiliriz. Kripto dünyası çalkantılı bir mecra olduğu için ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz.

AVAX için direnç noktası olarak görülen 20.63 $ seviyesi aşılırsa ya da bu noktada biraz istikrar sağlanırsa ilerleyen dönemlerde de büyük yükselişlerden söz edebiliriz. Piyasa büyüklüğü bakımında Ethereum ile yarışır duruma gelebilirse ilerleyen zamanlarda 1000 dolar seviyesinden de bahsedebiliriz.

2023 Yılında Bitcoin Ne Olur?

Bitcoin 2008 yılından beri hayatımızda yer alan merkeziyetsiz paraların ilkidir. 15 yıllık yolculuğunda Bitcoin kendine hatrı sayılır bir yer edindi. Hal böyle olunca kripto piyasası da bu coini hep yükselmesi beklenen kripto para listesinde tuttu.

Daha 2023 yılından bile bu coinin 2024-2025 beklentileri tartışılır oldu. O zaman 2023 yılında Bitcoin nerelere gelebilir? Uzman görüşlerine bakalım. Uzmanlar 2023 yılının Bitcoin için bir toparlanma yılı olabileceğini ön görüyor.

2023 yılını toparlanma ile geçirecek olan Bitcoin, sonraki birkaç yıl içinde 50 ila 100 bin dolardan işlem görebilecek. Tam anlamıyla lider bir kripto coin örneği olan Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşabileceği ön görülüyor.

Konuya farklı bir perspektiften bakan diğer uzmanlar ise Bitcoin’in 2023 yılında neredeyse %70 seviyesinde eriyerek 5.000 dolar civarına düşeceğini söylüyor. Bu öngörüye ise yetersiz likidite sorunun yol açabileceği konuşuluyor.

Taban tabana zıt iki tezin de savunucusu oldukça fazladır, bu durumda Bitcoin üzerine yapılan analizler ise bitmeyeceğe benziyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bazı tahminlerin tutmadığı görülürse, her iki ihtimale de sıcak bakmakta fayda var.

Bir Kripto Paranın Yükseleceğini Nasıl Anlarız?

Kripto dünyasında amaç yükselmesi muhtemel coinlere odaklanabilmektir. Sürprizlere açık olan bu mecrada hemen herkes doğru tahminde bulunarak zengin olmak ister. Bir kripto paranın grafiğini ise etkileyen çok sayıda unsur vardır.

Basit matematik ile ilerlersek bir kripto coin ne kadar çok talep görürse o kadar yükselebilir ve değer görür. Yatırımcıların arz-talep dengesine bağlı olarak değişen grafikler ise uzmanlar tarafından çoğu kez öngörülebilir.

Coinler arz edilir ve ne kadar çok talep görürse o ölçüde değer kazanır. Aslında bu gerçekten oldukça basit bir mantıktır. Bu arada ekonomik olaylar, dünya üzerindeki küresel değişiklikler, savaş vb. durumlar da coinleri etkileyebilir. Peki, bu yükseliş nasıl anlaşılır ya da tahmin edilir?

Yatırımcı kişiler bir coin üzerinde işlem yaparken anlık biçimde diğer yatırımcılarda bu coine yönelirse kripto paranın yükseleceğine dair düz bir tahmin yürütebiliriz. Bu durumda talep arzdan daha fazla olursa kripto para da bir fiyat yükselişi görülür.

Elbette bu değişiklikleri iyi okumak ve analiz etmek gerekir. Bunu yatırımcılar adına yapan kişilerin öngörüleri ile de hareket etmek mümkündür. Kripto dünyası çok hareketli ve korunaksız olabilir. Tüm hamleleri bunu da göze alarak yapmak gerekir.

Kripto analizde sorun mu yaşıyorsunuz yardımcı olalım Kripto Analiz Coinotag ile

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu