Yazılım
Trend

Zoom Nasıl Kurulur?

Zoom Nasıl Kurulur?

Yapılacak ilk şey, elbette, çözüme kaydolmaktır. Bunu ister dizüstü bilgisayarınızdan isterseniz de cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Başlangıçta internet çözümünü ele alacağız.

zoom

1. Zoom’un kayıt web sayfasına gidin. Başlangıçta doğum gününüzü girmeniz istenebilir. Bunun nedeni, 16 yaşından küçükseniz, okul için olmadığı sürece Zoom hesabı açamazsınız.
2. Bir hesap oluşturmak için birkaç seçeneğe sahip olacaksınız. En üstte, “İş e-posta adresiniz” olarak sınıflandırılan kutuya e-postanızı girebilirsiniz. Bunu yaparsanız, ikinci adıma geçin. Zoom’un bir iş e-postası istemesine rağmen, bireysel bir e-postanın düzgün çalışması gerekir. Mart ayında, uygulama belirli e-posta alan adlarına sahip kişilerin aynı şirket için çalıştığını düşünebildiği için Zoom’un Dizin ile iletişime geç işlevini kullanarak bazı e-posta adreslerini ve kullanıcı resimlerini sızdırdığı bildirildi, ancak Zoom bu alan adından kurtuldu. Nisan ayında eşleştirme işlevi.
3. Ayrıca, “SSO ile Giriş Yap”, “Google ile Giriş Yap” veya “Facebook ile Giriş Yap” düğmelerine tıklayarak bir hesap oluşturabilirsiniz, ardından Zoom masaüstü bilgisayar uygulamasını indirip yükleyin ve devam edin. 7. adım
4. Bir e-posta aldıysanız, Zoom mutlaka o adrese bir aktivasyon e-postası gönderecektir. Hesabınızı etkinleştirmek için e-postadaki “Hesabı Etkinleştir” düğmesini tıklayın veya kopyalayın ve etkinleştirme bağlantısını tarayıcınıza yapıştırın.
5. Web tarayıcınızda açılan sayfada, bir okulu desteklemek için kayıt olup olmadığınız sorulacaktır. Olmadığınızı varsayarak, “Hayır” düğmesini ve ardından “Devam” düğmesini tıklayın.
6. Bir sonraki web sayfasında adınızı ve soyadınızı ve bir şifre girin.
7. Bir sonraki sayfada, diğer kişileri e-posta yoluyla ücretsiz bir Zoom hesabı geliştirmeye davet edebilirsiniz. İsterseniz bu adımdan kaçınabilirsiniz.
8. Ardından, kişisel toplantı URL’nize bir web bağlantısı verilecek ve bir sınav toplantısı başlatmak için turuncu renkli “Şimdi Toplantıya Başla” anahtarını tıklama alternatifiniz olacak. Bu URL’yi web tarayıcınıza kopyalarsanız veya o turuncu düğmeye tıklarsanız, Zoom masaüstü bilgisayar uygulamasını indirmeniz istenecektir. Uygulamayı yükleme motivasyonlarına uyun.
9. Yakınlaştırma uygulamasını yükledikten sonra, “Bir Yerine Getirmeye Katıl” veya “Giriş Yap” düğmelerini göreceksiniz. Sınav toplantınızı başlatmak için “Giriş Yap”a tıklayın.
10. Aşağıdaki ekranda, tarayıcınıza Focus’a kaydolmak için kullandığınız e-posta ve şifreye gidin. “Google ile oturum aç” veya “Facebook ile oturum aç” anahtarlarını kullanarak kaydolduysanız, buradaki düğmelere tıklayın ve istemlere uyun.
11. Ziyaret ettiğiniz anda “Konut” sekmesinde olduğunuzdan emin olun ve ardından Zoom uygulamasında turuncu “Yeni Yerine Getirme” düğmesini tıklayın. Toplantınız kesinlikle başlayacak.

 

ZOOM MOBİL UYGULAMASINA KAYIT OLMA

1. iOS veya Android uygulamasını indirin. Uygulamayı ilk kez açtığınızda, bir konferansa kaydolma, Zoom’a kaydolma veya bir Zoom hesabında oturum açma alternatifleriyle karşı karşıya kalacaksınız. Musluk “Kayıt Ol”.
2. Daha sonra yaşınızı doğrulamanız istenecektir.
3. Bunu gerçekten yaptığınız anda, aşağıdaki ekranda e-posta adresinizi, adınızı ve soyadınızı girmeniz istenecektir. Bunu yapar yapmaz “Katıl” ve ardından bir aktivasyon e-postası alacaksınız.

zoom nasil
4. Aldığınız e-postadaki “Hesabı Etkinleştir” anahtarına dokunun veya etkinleştirme bağlantısını kopyalayıp mobil internet tarayıcınıza yapıştırın.
5. Buradan, yalnızca mobil tarayıcınızdan bir hesap oluşturmak için yukarıda belirtilen eylemlerin aynısını tamamlamanız istenecektir.
6. Kişisel Yakınlaştırma toplantı bağlantınızın ve turuncu “Şimdi Gerçekleştirmeye Başlayın” düğmesinin bulunduğu ekrana geldiğinizde, ikisinden birine dokunun, ardından doğrudan Yakınlaştırma uygulamasında sınav konferansınız için bir bekleme alanına götürülürsünüz.
7. Konferansı açmak için ekranın sonundaki “Giriş yap” anahtarına dokunun. Bir sonraki ekranda, oturum açma bilgilerinizi girin ve “Oturum Aç” anahtarına dokunun.
8. Test toplantınız kesinlikle uygulamada açılacaktır.

ŞİMDİ BİR KONFERANSA BAŞLAYIN.
Zoom’a kaydolduğunuz ve uygulamayı yüklediğiniz andan itibaren, bir toplantıya başlamak esastır.

İNTERNET UYGULAMASINI KULLANMAK

Uygulamayı açın.
Bir toplantıya hemen başlamak istiyorsanız turuncu “Yeni konferans” düğmesini tıklayın. Bir video penceresi açılacak ve bir açılır ana pencere kesinlikle bilgisayarınızın sesini kullanarak konferansa kaydolmak isteyip istemediğinizi ve hoparlörü ve ayrıca mikrofonu test etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. (Söz konusu endişeyle daha fazla uğraşmak istemiyorsanız, açılır pencerenin altındaki kutuyu inceleyin.).

Kişileri toplantıya davet etmek için, toplantı penceresinde farenizi hareket ettirdiğinizde görünen araç çubuğunu bulun ve ayrıca “Katılımcılar” düğmesindeki küçük ok ucunu tıklayın. Bunu yaptığınızda Zoom, Zoom kişilerinizi karşılayabileceğiniz, Zoom konferansınıza nasıl erişeceğinizle ilgili ayrıntıları içeren bir e-posta gönderebileceğiniz, toplantı bağlantınızı panonuza kopyalayabileceğiniz veya konferans bağlantınızla çok daha uzun bir mesajı çoğaltabileceğiniz bir pencere açar. ve ayrıca panonuza arama bilgileri. Ayrıca bu menüde toplantınızın şifresini de bulabilirsiniz. Hazırladığınızda, “Hoş Geldiniz” düğmesine tıklayın.

BİR MOBİL UYGULAMA KULLANIMI

Uygulamada, “New Meeting”ye dokunun.
Video klip açıkken başlamayı ve kişisel toplantı kimliğinizi kullanmayı isteyip istemediğinizi seçin (önerilmez; yukarıya bakın). Bundan sonra “Bir Yerine Getirmeye Başlamak”a dokunun.
Kişileri toplantıya davet etmek için, simgeler satırının altındaki “Katılımcılar” seçeneğine dokunun ve ardından bir sonraki ekranın altındaki “Davet Et” düğmesine dokunun. Bunu yaptığınızda, Messenger, Mesajlar veya Gmail gibi çeşitli hizmetler aracılığıyla bir mesaj daveti gönderebileceksiniz; Yakınlaştırma kişilerinize hoş geldiniz veya davet web bağlantısını telefonunuzun panosuna kopyalayın.
Gelecekteki bir konferans için musluk “Kurulum”.
Bir kez daha, turuncu anahtar yeni bir toplantı başlatır.

Bireysel konferans kimliğini kullanmamak en iyisidir.
Kişisel konferans kimliğini kullanmamak en güvenli yoldur.

BİR KONFERANS ZAMANLAYABİLİRSİNİZ.

“Zamanla” yı tıklayın.
Bir açılır pencere kesinlikle size toplantı konusu, zamanlama, bir “bekleme alanını” kullanıp kullanmayacağınız (basitçe söylemek gerekirse, her bireyin kesinlikle girmek için yetki istemek zorunda olup olmayacağı) gibi bir dizi seçenek sunacaktır. konferans) ve yinelenen bir konferans olup olmadığı.
“Gelişmiş seçenekler”i tıklarsanız, kişilerin toplantı sahibi gelmeden önce katılıp katılamayacağını, katılımcıların girişte sessize alınıp alınmayacağını ve ayrıca oturumu anında kaydetmeyi isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.
Bir konferans düzenlediğinizde, koruma ve uyarı için bir dizi alternatif elde edersiniz.
Bir toplantı planladığınızda, güvenlik ve uyarı için çeşitli seçenekler elde edersiniz.Zoom Nasıl Kurulur?

zoom nasil kurulur
Unutmayın: anında oluşturulacak benzersiz bir toplantı kimliğine sahip olmayı veya kişisel toplantı kimliğinizi kullanmayı (bu değişmez) seçebilirsiniz. İlkini yapmanızı şiddetle öneririz; türünün tek örneği bir kimlik kullanarak, Zoom toplantılarınızı trollerin devraldığı “Zoombombing”e maruz kalma olasılığınızı çok daha düşük hale getirirsiniz.

Planlanan toplantı, başlatabileceğiniz veya kaldırabileceğiniz ön Zoom ana penceresinde kesinlikle görünecektir.
Unutmayın: anında oluşturulacak benzersiz bir toplantı kimliğine sahip olmayı veya kişisel toplantı kimliğinizi kullanmayı (bu değişmez) seçebilirsiniz. İlkini yapmanızı şiddetle öneririz; türünün tek örneği bir kimlik kullanarak, Zoom toplantılarınızı trollerin devraldığı “Zoombombing”e maruz kalma olasılığınızı çok daha düşük hale getirirsiniz.

Planlanan toplantı, başlatabileceğiniz veya kaldırabileceğiniz ön Zoom ana penceresinde kesinlikle görünecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu