Haberler

İngiltere, Zuckerberg ve Diğer Teknisyenler İçin Yeni Kurallara Uymazlarsa İki Yıl Hapis Cezası

İngiltere, Zuckerberg ve Diğer Teknisyenler İçin Yeni Kurallara Uymazlarsa İki Yıl Hapis Cezası

Zuckerberg ve Diğer Teknisyenler İçin Kültür Asistanı Nadine Dorries, Mark Zuckerberg’den oluşan sosyal medya site yöneticilerinin, veri paylaşımı konusunda yepyeni katı Birleşik Krallık yasalarına uymamaları halinde yasanın uzun koluyla karşılaşabileceklerini söyledi.
Facebook, Twitter, Instagram ve diğer yerlerdeki sosyal medya yöneticileri, şirketleri İngiltere federal hükümetiyle gizli verileri paylaşmazsa yaklaşık iki yıl hapis cezasına çarptırılabilir.
Toplum sekreteri Nadine Dorries, önerilen Çevrimiçi Güvenlik Maliyetleri kapsamında, sosyal ağların kesinlikle hükümete formüllerinin içerikle müşterileri tam olarak nasıl hedeflediği konusunda ayrıntılı bilgi vermesi gerektiğini belirtti.

https://www.webirinci.com/zuckerberg-ve-di…eknisyenler-icin

 

Dorries Çarşamba günü ITV’ye verdiği demeçte, “Zararı yaratan formüller, bu nedenle bu maliyetler bu platformları bu formülleri düzenleyicimize ifşa etmeye zorlayacak, böylece zararın gerçekleştiği yeri bulabilecekler ve bu sistemleri hesaba katabilecekler” dedi.
Maliyetler aslında şu anda çevrimiçi teknoloji işindeki yöneticiler için kesinlikle 2 yıl hapis veya ceza ile sonuçlanacak cezai sorumluluk ekledi.

Facebook, Instagram ve ayrıca çeşitli diğer platformlar, kesinlikle ayrıca intikam pornografisi, dolandırıcılık, yasa dışı uyuşturucuların yanı sıra araçlar, kendi kendini yok etme, cinsel sömürü veya kaçakçılığın teşvik edilmesini içeren materyaller üzerinde hareket etmelidir – veya bunun yansımalarıyla yüzleşmelidir.

Bu yılın başlarında, Meta CEO’su Mark Zuckerberg‘in yanı sıra diğer sosyal medya sitelerinin yöneticilerine, uymadıkları takdirde hapis cezası alıp alamayacağı sorulduğunda, Bayan Dorries daha önce “Kesinlikle” demişti.

Dorries ayrıca Times Radio’ya, maliyetin “çevrimiçi sistemlere bunun tam burada olduğunu iddia etmesi için bildirimde bulunacağını, şu anda ne olduğunu anlamanıza izin veriyoruz, bu yüzden yapmanız gereken şeyi yapmaya başlayın” olacağını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu