Kripto Para

Oyna-kazan oyunu Cardalonia ile Metaverse’de sonsuz yaratıcılığın kilidini açın

Web 3 ve Metaverse’in ortaya çıkmasıyla birlikte, insanlar arasındaki iletişim artık asla mümkün olduğunu düşünmediğimiz şekillerde gerçekleşiyor. Mesafe artık bir engel değil ve sanal gerçeklik dünyası daha erişilebilir hale geliyor.

Metaverse giderek sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve uzamsal hesaplamanın dikkate değer bir birleşimi haline gelirken, bireylerin gerçek dünyada gerçekleştirdikleri sosyalleşme, bilgi alışverişi gibi birçok aktiviteye katılmak için dijital olarak etkileşime girdiği sürükleyici bir sanal ortam sunar. dersler, alışveriş yapmak ve hatta seyahat etmek.

Cardalonia, içerik oluşturucuların oyun deneyimlerine sahip olmaları ve bunları paylaşmaları için yaratıcılar tarafından Cardano blok zinciri üzerine inşa edilmiş Metaverse kazanmak için merkezi olmayan bir oyundur.

Cardalonia nedir?

Cardalonia , kullanıcıların para basma veya varlık takası için düşük gaz ücretlerini ve aynı zamanda alt saniyeyi kullanarak kolayca ve uygun fiyata oynamasına olanak tanıyan esnek bir oyna-kazan Metaverse oluşturmak için Cardano Blockchain üzerine kurulu NFT’ler tarafından desteklenen merkezi olmayan bir strateji oyunudur. işlem süreleri, tümü kullanıcı tarafından sağlanan saklama ile. 

cardalonia

Kullanıcılar bir klan seçebilir, NFT’ler olarak dijital varlıklar oluşturabilir ve bunları, oyuncu tarafından bir airdrop yoluyla veya Land ön satışından satın alarak edinilmesi gereken Cardalonia topraklarında konuşlandırabilir.

Cardalonia, kara NFT’leri olan oyuncuların Cardalonia’nın tadını çıkarmak için bir Avatar ile katılabilecekleri ve katılabilecekleri klanlardan oluşur.

Arazi elde etmek, bir klana katılmak veya Cardalonia’daki enfes muamelenin tadını çıkarmak için oyuncuların, kripto ve kripto meraklılarının Cardalonia’ya katılmasına izin veren anahtar yardımcı program belirteci olan $ Lonia’ya sahip olmaları gerekir.

Sunulan Özellikler

Sürükleyici ve Büyüleyici Deneyimler: Sürükleyici deneyimler ve metaverse’ler daha popüler hale geldikçe, Cardalonia, kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girebilecekleri ve önceden oluşturulmuş sanal avatar avatarlarını kullanarak insan benzeri deneyimlerin keyfini çıkarabilecekleri tamamen topluluğa ait bir Metaverse’e dönüşecek.

Ademi merkeziyetçilik: Mülkiyet ayrıntıları kalıcı olarak Cardano Blockchain’e kaydedileceğinden, tüm oyun varlıkları NFT’ler olarak temsil edilecektir.

Yönetişim: $Lonia Token sahipleri, Cardalonia DAO’nun yönetim kararlarına katılabilecek ve burada Cardalonia Ekosisteminin önemli kısımları üzerinde bir teklif sunabilecek veya oy kullanabilecekler.

$Lonia Token Utility: Lonia token, Cardalonia metaverse’nin ödül kazanma, oyun içi öğeler satın alma ve arazi satın alma gibi çeşitli amaçlarla hizmet simgesidir.

Arazi: Kullanıcılar, Cardalonian deneyimlerini kişiselleştirmek için önce Arazi Edinmelidir.

Binance Nasıl Kayıt Olunur 2022

$ Londra Jetonu

$LONIA jetonu, Cardalonia’nın oyun içi para birimidir. Cardano ağında konuşlandırılır ve Cardalonia’daki oyuncular tarafından birbirine bağlı bir ekonomik oyun ve deneyim ekosistemi oluşturmak için kazanılır ve kullanılır. 

$LONIA, diğer tüm Cardano tokenlerinden farklı şekilde çalışır. Cardano’nun düşük ücretli işlemlerinden yararlanmak için baştan belirlenmiş işlevleriyle titizlikle planlanmıştır ve ortalama 5 saniyeden kısa transfer süreleri vardır. 

Lonia belirteci, Cardalonia ekosisteminin merkezi olmasını sağlayacak temel mekaniklere sahip olacağından, Cardalonia ekosisteminin temel bir yardımcı bileşenidir. Belirtecin aşağıdaki gibi birkaç kullanım durumu vardır:

Cardalonia Platformuna Erişim: Oyuncular arazi, avatarlar ve oyun içi varlıklar elde etmek için Lonia’yı harcamak zorunda kalacaklar.

Yönetim Oylaması: Lonia sahipleri, Cardalonia pazar yeri ücretleri ve eklenecek veya kaldırılacak özellikler gibi temel unsurlara oy vermek için oy kullanabilir veya oy haklarını diğer oyunculara devredebilir.

Staking: Kullanıcılar, %25 APR’ye varan ödüller kazanmak için Lonia’yı stake edebilir ve ayrıca sadece stake ederek pasif ödüller alabilirler.

Cardalonia ORB: Cardalonia Orb, bir Avatar’ı güçlendirmek ve mutasyona uğratmak için kullanılabilecek değerli bir oyun içi Mücevherdir.  

tokenomics

$LONIA token ön satışı şu anda devam ediyor ve birçok endüstri uzmanının yenilikçi tokenomikleri ve faydası konusunda heyecanlı olduğu için umut verici işaretler gösteriyor. Kullanıcılar, 1 ADA = 12 $LONIA sabit fiyatıyla $LONIA Token Ön Satışına katılabilir.

Cardalonia Metaverse nasıl çalışır?

Kullanıcıların Cardalonia ekosistemi içinde inşa etmek için Cardalonia Land’e erişimi olmalıdır. Bir Land’e erişim, kullanıcılara metaverselerini geliştirmeleri için bir temel sağlar. Ancak daha da önemlisi, canlı bir Cardalonia metaverse oluşturmak için gereken blok zinciri katmanını ve diğer kaynakları içeren tüm Cardalonia altyapısına erişim sağlar.

carda

Cardalonia metaverse’si toplamda 100.000 araziden oluşur. Araziler, nadir arazi parselleri olan 100×100 (En Yaygın) ile 500×500 arasında değişen farklı boyut özelliklerine (Nadirlikler) sahip olacaktır. Her arazi, her arazi yalnızca belirli bir klanın üyeleri tarafından deneyimlenebileceğinden, oyuncu tarafından değiştirilebilen (Yerleşik) standart bir varsayılan araziye sahiptir.

Cardalonia Land’i edinmenin 2 yolu vardır:

  • Darphane / Cardalonia Arazi Satışı sırasında arazi satın alın
  • Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan kiralama sistemini kullanarak uzun süreli kullanım ve tüm mülkiyet erişimi için arazi kiralayın.

Bu sistem, kullanıcıların Cardalonia Land’in tam sahipliğini mevcut bir Arazi Sahibinden aylık belirli bir miktar LONIA jetonu karşılığında kiralamalarına izin verecektir. Oyuncular, oluşturdukları herhangi bir varlığın %100 mülkiyetine ve haklarına sahiptir ve bunları Cardalonia Marketplace’te satabilirler. Lonia pazarındaki herhangi bir işlem ücretinin %5’i, yeni kullanıcıları platforma katılmaya teşvik etmeye devam etmek için $Lonia Staking Pool’a tahsis edilecektir.

İçerik oluşturucular nasıl gelir elde edebilir?

İçerik oluşturucular, Oyun Varlıkları oluşturarak, bunları Cardalonia pazarında içe aktararak ve NFT olarak satarak gelir elde edebilirler. Bu, aşağıdakiler tarafından kolaylaştırılmıştır:

Arazi Mülkiyeti: Platformun Land Drop’larından birinde arazi satın alın, tasarlayın ve değerini artırmak için kişiselleştirilmiş NFT’lerle doldurun.

Çekiş: CNT ve CNFT’ler gibi karakterlere ve varlıklara sahip gerçek dışı bir motor kullanılarak oluşturulacak bir Metaverse POC geliştirmek.

Danışmanlar: Platform, misyonunu canlandırmaya yardımcı olmak için bir üst düzey blok zinciri geliştirme danışmanlarından oluşan bir ekip kurdu.

Topluluk Büyümesi: Büyüyen geliştiriciler, yaratıcılar ve oyun oyuncuları topluluğuyla platform, Cardalonia ekosistemini genişletmek için yavaş yavaş niş bir topluluk oluşturuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu