Teknoloji

Xiaomi Sim Etkinleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Xiaomi Sim Etkinleştirme

Xiaomi sim etkinleştirme sorunu birçok telefon kullanıcısının yaşadığı sorunlardan biridir. Bu sorunun çözüme kavuşturulabilmesi için ilk olarak nedenlerini çok iyi bilmek gerekiyor. Yazının devamında Xiaomi Sim Etkinleştirme Nedir? Nasıl Yapılır? öğrenmeye devam edeceğiz. Xiaomi telefonlar son derece yaygın kullanılan cihazlardır. Kullanıcı beklentisine oldukça iyi şekilde yanıt veren bu telefonlar yüksek bir teknolojinin ürünü olarak ortaya çıkarılmıştır. 2010 yılında kurulan marka Pekin merkezli olarak dünyaya hizmet sunuyor. Birçok farklı ürün tasarımı ortaya koyan Xioami özellikle telefon markası olarak yüksek standartlarda ürün sunuyor. Telefon markası olarak en çok tercih edilen markalardan biridir. Bu telefonlar ne kadar profesyonel üretim sonucunda ortaya çıkarılsa da birtakım sorunlar yaşadığı da bilinenler arasındadır. Xiaomi sim etkinleştirme sorunu da bunlardan biridir.

Telefonlarınızda eğer sim etkinleştirme problemi yaşıyorsanız bunun için ilk olarak sorunların nedenlerine inmeniz gerekiyor. Bu problemin en büyük nedeni ise genel olarak telefonun açılırken kendisini ve simi eşleştirmeye çalışıyor olmasıdır. Cihaz telefon üreticisine hangi sim kart ile kullanıldığı bilgisini göndermeye çalışıyordur. Üretici yurt dışında olduğu için de gönderilmesi gereken iletinin ulaşması sorun oluyor. Özellikle hattınız eğer yurt dışına kapalı ise bu sorun ortaya çıkıyor.

Böyle durumlarda sim kart etkinleştirme işlemi yapmanız gerekiyor. Xiaomi sim etkinleştirme işlemi yaptığınızda kolaylıkla cihazınızın bu sorunu ortadan kaldırdığını görebilirsiniz. En çok da hat geçişlerinde bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Bu nedenle sim yapılandırma işlemini yapmanız gerekiyor. Yazının devamında Xiaomi Sim Etkinleştirme Nedir? Nasıl Yapılır? konusunu daha detaylı şekilde açıklayacağız.

xiaomi sim etkinleştirme

 

 

Xiaomi Sim Etkinleştirme Nedir?

Yurt dışı üretim olan telefonlarda bazen sim etkinleştirme sorunu ortaya çıkar. Bu durum genel olarak hat geçişlerinde ortaya çıkan bir durumdur. Xiaomi sim etkinleştirme sorunu birçok kişinin paniklemesine neden olabilmektedir. Xiaomi cihazlar genelde sim kartını özel bir alanda depolar. Bu nedenle de yeni hatlara genelde yabancı gözü ile bakar. Hatta operatör etkin olsa dahi uyarı alabilirsiniz. Böyle durumlarda sim etkinleştirme yani yapılandırma gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sim yapılandırma hakkında bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • Xiaomi sim etkinleştirme işlemi için belirli adımları eksiksiz uygulamanız gerekiyor.
 • Cihaza yalnızca yeni bir hat sahibi olduğunuzu tanımlamanız gerekir.
 • Bu işlem yapılmadığında sim etkinleştirilemedi mesajı ile karşı karşıya kalırsınız.
 • Sorunun düzeltilebilmesi için de sim kartınızı tanıtmak büyük bir önem taşımaktadır.

Telefonlarınızda küçük bir işlem gerçekleştirerek kolaylıkla sim etkinleştirme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Son derece hızlı ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilecek olan bu işlem ile sim etkinleştirme sorununu da çözmüş olacaksınız.

 

Xiaomi Sim Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Xiaomi sim etkinleştirme sorununu çözebilmek için birtakım işlem adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu işlem adımlarını sırası ile gerçekleştirmek kusursuz bir sorun çözme için büyük bir önem taşımaktadır. Sim yapılandırma işleminde şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak cihazın ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Buradan SIM kartlar ve mobil ağlar bölümüne girin.
 • Burada SIM kart numarası düzenle ile numarayı cihaza tanımlayın.
 • Daha sonra ise tekrar ayarlar kısmına girin.
 • Mi hesabından Xiaomi Clould kısmına tıklayın.
 • Buradan Cihazı Bul butonunda yer alan aktif yazısını pasifleştirmeniz isteniyor.
 • Bu işlemi de yaptıktan sonra bul butonunu birkaç dakika sonra aktif hale getirin.
 • Bu ayarları tamamladıktan sonra etkinleştirme hatası almayacaksınız.

Ancak bazı durumlarda hatalar devam edebilmektedir. Yurt dışı servisi aktif durumda olduğunda bu sorun devam edebilmektedir. Böyle durumlarda telefonu sim kartını çıkarın ve uçak moduna alın. Bir süre bu modda bekletin ve sonrasında yeniden sim kartı takarak telefonu çalıştırın. Böyelikle Xiaomi Sim Etkinleştirme Nedir? Nasıl Yapılır? kısmını detaylı bir şekilde açıklamış olduk.

 

 

Xiaomi Sim Etkinleştirme Neden Yapılır?

Xiaomi kullanıcılarının bu telefonlarda yaşadıkları birtakım sorunlar bulunabiliyor. Bu sorunların giderilebilmesi için profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Dilerseniz birtakım sorunları kendiniz de çözebilirsiniz. Xiaomi sorunlarının çözümünde her zaman pratik yöntemler bulunuyor. Xiaomi sim etkinleştirme sorunu da kullanıcıları en çok oyalayan sorunlardan biridir. Ancak bu sorunu profesyonel destek almadan kendiniz de çözebilirsiniz.

Telefonda hat geçişi durumu yaşandıysa sim etkinleştirme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle durumlarda tek dikkat etmeniz gereken nokta sim kartlarında oluşan değişikliklerin mutlaka cihazlara tanıtılmasıdır. Bu tanıtma işlemi yapılmadığında sim etkinleştirme sorunu ortaya çıkıyor. Böyle bir durumda mutlaka simi tanıtma işlemi yapılması gerekiyor. Bu işlemleri de yine kendi cihazınızda yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu