Teknoloji

WhatsApp yakında silinen mesajlar için bir ‘geri al’ butonu alabilir

WhatsApp yakında yeni bir 'Geri Al' düğmesiyle silinen mesajları geri çekmenize izin verebilir.

WhatsApp’ın mesaj silme özelliği, anlık mesajlaşma platformunun en kullanışlı özelliklerinden biridir. Bununla birlikte, bir kullanıcı ‘Herkes için sil’ seçeneği yerine yanlışlıkla ‘Benim için sil’ seçeneğini seçerse, metni veya resmi kendileri kaybederek başkaları için mesajı silme seçeneği kalmaz.

Ancak WhatsApp, görünüşe göre, kullanıcıların yanlışlıkla silinen bir mesajı geri getirmesini sağlayacak yeni bir özellikle sorunu çözüyor. Kısa bir süre için ekranın alt ucuna doğru yeni bir geri alma düğmesi belirecek ve bu, kullanıcıların silinen bir mesajı hayata döndürmesini sağlayacaktır.

WABetaInfo tarafından hazırlanan yeni bir rapor , özelliğin çalışırken nasıl görüneceğini gösteriyor. Aşağıdaki resimde kontrol edin.

whatsapp, whatsapp haberleri,

Bu özellik, ‘Gönder’e bastığınızda gmail’de bir geri alma seçeneğinin nasıl göründüğüne benzer şekilde çalışır ve eksik bir postayı geri çekmeniz için birkaç saniye daha sağlar. Benzer bir uygulama, silinen bir mesajı geri almanıza izin veren WhatsApp rakibi Telegram’da da mevcuttur.

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

Diğer yandan WhatsApp, 2GB dosya paylaşım sınırını daha fazla kullanıcıya getirmek için de çalışıyor. Kullanıcıların normal 100 Mb yerine 2 GB’a kadar dosya paylaşmasına izin veren özellik, bu yıl Mart ayında Arjantin’de sınırlı testlerden geçiyordu. Şimdi özellik, WhatsApp beta v2.22.13.6 ile dünya genelinde kullanıma sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu