Teknoloji

TWITTER, INSTAGRAM ALIŞVERIŞ’E BENZER OLACAK YENI BIR ALIŞVERIŞ ÖZELLIĞI OLAN ‘ÜRÜN DÜŞÜRME’YI TEST EDIYOR

TWITTER, INSTAGRAM ALIŞVERIŞ’E BENZER OLACAK YENI BIR ALIŞVERIŞ ÖZELLIĞI OLAN ‘ÜRÜN DÜŞÜRME’YI TEST EDIYOR

On yılı aşkın bir süredir en popüler sosyal medya platformlarından ve mikroblog sitelerinden biri olmasına rağmen, Twitter uzun süredir kârlı olmak için mücadele ediyor. Son zamanlarda, Elon Musk’ın devralma teklifiyle ilgili devam eden fiyasko ile Twitter’ın geliri düşüyor gibi görünüyor . Şirketin hisse fiyatının da önemli ölçüde düşmesinin nedenlerinden biri de budur.

 

Buna karşı koymak için Twitter yeni ve sürdürülebilir gelir kaynakları arıyor. Sosyal medya platformunun denediği yollardan biri de online alışveriş. Twitter, farklı satıcılardan gelecek ürün sürümlerini önizleyecek olan Product Drops adlı yeni bir özelliği test ediyor.

Yeni özellik, markaların ürünleri satışa çıkmadan önce tanıtmasına olanak tanıyor ve kullanıcılar, uygulama içi bildirimler aracılığıyla piyasaya sürülmeden önce hatırlatılmak üzere kaydolabiliyorlar. Buradaki fikir, sonunda tıpkı Instagram gibi Twitter’da bir pazaryere sahip olmaktır. Şu an itibariyle, özellik yalnızca hatırlatıcı ayarlamakla sınırlıdır.

twitter

Şirket bir blog yazısında, “Ürün Düşüşleri ile, bir satıcı yaklaşan bir lansman hakkında Tweetler attığında, Tweet’in altında bir ‘Hatırlat’ düğmesi göreceksiniz” dedi.

Kullanıcılar tek dokunuşla düşüşün hatırlatılmasını talep edebilir.

Instagram’ın geliri ve karlılığı, alışveriş programlarına başladıklarında arttı ve markaların gönderilerine doğrudan satın alma bağlantılarını entegre etmelerine izin verdi.

Lansman gününde, kullanıcılar, satıcının web sitesinde ilk alışveriş yapanlar arasında olabilmeleri için, düşüş anında ve 15 dakika önce Bildirimler sekmesinde bir uygulama içi bildirim alacak.

İlginizi Çekebilir: Hubble Teleskobunun Çektiği Görüntü Gözlerimizi Büyüledi!

Kullanıcılar bildirimi tıkladıklarında, ürünü satıcının web sitesinde satın almak için bir ‘Web sitesinde alışveriş yap’ düğmesini göreceklerdir. Bir kullanıcı bu bağlantıyı kullanarak bir şey satın alırsa, yalnızca küçük bir indirim şeklinde bazı avantajlar elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda söz konusu ürüne ilk ulaşan kişilerden biri olma şansına da sahip olacaktır.

Şirket, kullanıcıların ayrıca fiyatı, resimleri, ürünün açıklamasını ve Twitter’daki diğer alışveriş yapanların neler sunabileceğini gösterecek tıklanabilir bir hashtag görebileceğini söyledi.

Bu özellik şu an için yalnızca ABD’de ve iOS cihazlarında İngilizce Twitter’ı kullanan alışveriş yapanlara sunuluyor. Twitter gerekli izinleri alabilirse, yılın ilerleyen zamanlarında bu özellik diğer bölgelere de sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu