Teknoloji

Mini Cooper Üreticisi, Rejeneratif Frenlere Sahip Dört Yeni Elektrikli Bisikleti Tanıttı

Mini Cooper Üreticisi, Rejeneratif Frenlere Sahip Dört Yeni Elektrikli Bisikleti Tanıttı

Mini Cooper‘ın yaratıcısı Cooper Bikes, markanın ikinci nesil e-bisikletleri olan dört yeni elektrikli bisiklet modelini tanıttı.

Cooper Bikes, ikonik Mini BMC’nin bir segmenti olan Mini Cooper’ın orijinal geliştiricisi olan Cooper Car Company’nin iki tekerlekli bölümüdür.

Ancak Mini Cooper, 1961’de şirket için bir isim yaratmaya yardımcı olurken, bugün Cooper Bikes dört heyecan verici yeni modelle manşetleri çalıyor.
Tüm yeni e-bisikletler şehir içi seyahat için tasarlandı ve sırasıyla CR-7E Randonneur drop-bar şehir bisikleti, CS1E tek vitesli bisiklet ve Classic Gent ve Classic Ladies CG-7E ve CL-7E bisikletlerini içeriyor.

Tüm e-bisikletler, rejeneratif frenleme yapabilen arkadan dişli bir motor içeren Zehus Gen2 elektrikli bisiklet aktarma organlarını kullanır.
Şirket, biraz yanıltıcı olsa da, sürücü pedal çevirirken şarj olma özelliği sayesinde sistemin “sınırsız menzile” sahip olduğunu iddia ediyor. Teorik olarak mümkün olsa da, bu sadece bir duvar prizinden şarj etmeye kıyasla çok verimsiz bir şarj yöntemidir. Etkinleştirildiğinde, bu mod ebike’yi elektrikli olmayan bir bisikletten daha zor pedal çeviren bir bisiklete dönüştürür ve daha sonra elektrikli yardım olarak serbest bırakmak için daha yüksek dirençle pedal çevirerek yavaş yavaş enerji oluşturur. Bu, daha sonra sizi bir buçuk kat merdiven çıkacak olan bir yürüyen merdivene güç sağlamak için yeterli elektrik üretmek için iki kat merdiven çıkmaya benzer.

Onu sürmenin daha verimli bir yolu, diğer herhangi bir e-bisiklet gibi onu duvardan şarj etmek ve ardından pil aralığını yaklaşık %5 artırmak ve ayrıca fren balatası aşınmasından tasarruf etmek için rejeneratif frenleme özelliğini kullanmaktır.

Frenlerin çok fazla çalışması gerekmiyor; e-bisikletler, Avrupa’da izin verilen maksimum 25 km/sa (15,5 mph) hız sınırı ile sınırlıdır.

Hafif performans, sadece 40 Nm torka sahip motorun oldukça düşük gücü ile eşleştirilir. Piller de çok büyük değil, sadece 173 Wh. Bunu, diğer önde gelen e-bisiklet markalarından daha tipik bir 600-700 Wh pil ile karşılaştırın.

Ancak pili arka motor tekerleğinin içine yerleştirmek, küçük bir ayak izi gerektirir ve temiz görünen bir bisikletle sonuçlanır. Nadiren kullanılan bir özelliktir – pili motor tekerleğinin içine yerleştirmek – ancak kesinlikle bisikletin estetiğine katkıda bulunur.

Tek hızlı bisiklet aynı zamanda tasarıma klas bir dokunuş katan şık bir Gates karbon fiber kayışlı tahrik sistemine sahipken, çok hızlı bisikletler zincirli tahrik sistemine güveniyor. Net çizgileri azaltacak bir ekran yok, bunun yerine sürücüler pil ömrü, mesafe, hız vb. yolculuk verilerini görüntülemek için akıllı telefon uygulamasını kullanabilir.

Tüm bisikletler Brooks seleleri ile donatılmıştır ve CR-7E dışındaki tüm motosikletlerde hidrolik disk frenler bulunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu